Alena (39): Manžel má směšný důvod pro to, abych skončila v práci. I vy se mu budete smát

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
smutná žena 4
Zdroj: Shutterstock

Nejdříve jsem si myslela, že si ze mě dělá srandu. Důvod jeho rozhořčení mi přišel naprosto směšný. Jenže manžel to myslel vážně a ještě se tvářil strašně dotčeně, že si vůbec dovoluji mu odporovat. Nevím, co si o tom mám myslet.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Alena čelí nátlaku ze strany svého muže, který na ni naléhá, aby dala výpověď v práci. Důvod, proč po ní žádá tak razantní rozhodnutí, vám určitě přijde směšný – stejně jako Aleně.

Začalo se nám dařit

Dokud jsem byla s dětmi na mateřské dovolené, většinu peněz do rodinného rozpočtu přinášel můj manžel. Nevadilo mi to.

Čas strávený doma s dětmi jsem si užívala, ale upřímně už jsem se těšila, až se vrátím zpět do práce. Našla jsem si zaměstnání, které mě po všech stránkách bavilo.

Jakmile jsem se vrátila do práce, finančně jsme si polepšili. Začalo se nám dařit, už jsme se nemuseli ohlížet na každou korunu.

Radovala jsem se z úspěchů

Roky doma s dětmi byly super, ale vrátit se zpět do pracovního kolotoče pro mě bylo skoro za odměnu. Byla jsem odpočatá a připravená na nové výzvy.

Do práce jsem dávala maximum. Brzy se začaly ukazovat zasloužené výsledky. Přišlo jedno povýšení a s ním zvýšení výplaty.

Já ale nepolevila, radovala jsem se z úspěchů a další na sebe nenechaly čekat. Druhé povýšení už znamenalo velmi pěkné peníze.

Zpočátku jsem si ničeho nevšimla

Konečně jsme se mohli přestat ohlížet na výdaje a užívat si všechno, co jsme si odpírali, když nás vesměs živil jen můj manžel.

Zpočátku jsem si nevšimla, že se něco děje. Doma jsem manželovi nadšeně vyprávěla, co se mi povedlo. Věděl také, jakou mám radost z pěkné výplaty.

Najednou mi začalo docházet, že se ke mně manžel chová jinak. Začal být lehce odtažitý, často mlčel, a když jsem začala mluvit o práci, tvářil se znuděně. Nechápala jsem, kdy nastala ta změna.

Chtěl po mě něco bláznivého

Jednoho dne, zrovna ve chvíli, kdy jsem mu popisovala vtipnou historku z práce, mě zaskočil netradičním požadavkem. Chtěl po mně, abych dala v práci výpověď.

Myslela jsem si, že vtipkuje, ale jeho výraz napovídal, že mluví vážně. Opravdu po mně žádal, abych odešla ze zaměstnání a dobrovolně dala výpověď.

Jeho důvod mě nejen zaskočil, ale popravdě i rozesmál – nedokázal se smířit s tím, že domů nosím více peněz než on.

Prý jsem se dotkla jeho ega

Mezi mnou a manželem se na tohle téma strhla docela nepříjemná hádka. Manžel mi vyčetl, že jsem ho jako hlavu rodiny ponížila.

Musela jsem se tomu smát. Místo toho, aby byl rád, že jsme konečně finančně nezávislí a můžeme si dopřávat, on si chtěl dokazovat, kdo z nás doma nosí kalhoty.

Nejhorší na tom je, že ačkoli o něčem takovém nechci ani slyšet, manžel se chová tak, aby mě donutil výpověď skutečně podat. Nejsem si jistá, zda si pod jeho nátlakem dokážu práci obhájit.

Autor: Nikol Kolomazníková


Související články