Alena (34): Strašidla, UFO i duchové. Představivost mého syna přestává být v pořádku

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena 0
zena 0

Alena má dvanáctiletého syna Adama, který odmalička miluje pohádky a záhadné příběhy. Bezmezně věří v existenci nadpřirozených bytostí a jevů. Ve svém věku stále věří na Ježíška. Alena by mu to ráda nějak vysvětlila, ale bojí se, že se jí to nepodaří. Adama nedávno nadchlo kouzelnické představení, které ho v jeho přesvědčení ještě více utvrdilo.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Nadšený posluchač pohádek

Adámkovi jsem od miminka před spaním vyprávěla a četla pohádky. Poslouchal je s pusou otevřenou údivem. Žádní stateční princové a krásné princezny, to nebylo nic pro něj.

Vždycky ho zajímala strašidla a nadpřirozené bytosti – vodníci, čarodějové a stohlaví draci.

Později si sám pod peřinou četl o mimozemšťanech a různých nevysvětlitelných záhadách. Abyste mi rozuměli, já jsem ráda za jeho nadšení a fantazii, se kterou je schopen mi o svých výmyslech vyprávět, ale zároveň bych ho ráda trochu usměrnila.

Bojím se, že bude zklamaný, až zjistí, že nic z toho, čemu věří, ve skutečnosti neexistuje.

Mami, jak to ten Ježíšek dělá?

Adámek doteď věří na Ježíška, i když jsme mu už mockrát naznačovali, že dárky jsou od těch, kteří ho mají rádi. Spolužáci se mu začínají kvůli tomu posmívat.

On je z toho nešťastný, doma si pak rozhořčeně stěžuje: „Mami, kluci ze třídy tvrdí, že není možné, aby byl Ježíšek neviditelný, lítal po světě ke všem dětem a naložil jim všem najednou dárky! Já jsem na to ale přišel. Třeba se kamarádí s ufony a používá jejich nadsvětelnou mezigalaktickou raketu!“

Ve svém živlu

Aby toho nebylo málo, minulý týden šli se školou na představení nějakého kouzelníka a iluzionisty. Adam z toho byl jako u vytržení. Všechno tomu kouzelníkovi „zbaštil“. Líčil mi, jak se vznášel nad pódiem, jak zničehonic zmizel nebo jak rozřezal nějakou paní. Na moje snahy mu vysvětlit, že šlo o triky, vůbec nereagoval. Prý toto bude dělat, až bude velký.

Co s ním bude?

Je to chytrý kluk, to vím jistě. Čte od pěti let a slovní zásobu má jako dospělý. Žije si ale ve svém fantazijním světě. Bojím se o něj. Už teď si z něj dělají kamarádi srandu a on je ochotný jim věřit úplně všechno. Mám strach, že propadne později nějaké sektě nebo se nechá zmanipulovat k trestné činnosti.

Autor: Eva Tisová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články