Agáta (55): Peníze jí stouply do hlavy. Po svatbě námi začala pohrdat

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zena 26
zena 26

Když mi dcera Anička oznámila, že jí přítel požádal o ruku a ona se tak bude vdávat, upřímně jsem společně s ní sdílela její radost. Anička byla naše nejstarší dcera, ale jako jediná si dala se sňatkem na čas. Vdávala se po třicítce, zatímco její mladší sestry byly už dávno vdané. Svatební přípravy se daly do pochodu a já se nemohla dočkat, až manžel i třetí dceru konečně dovede k oltáři.

Svatba jako z pohádky

Aniččin přítel Lukáš byl podnikatel. Vlastnil stavební firmu, proto se nikdy netajil tím, že penězi rozhodně nestrádá. Jeho movitost se samozřejmě projevovala i na svatebních plánech – Anička totiž měla neomezený rozpočet a mohla si tak vystrojit svatbu doslova jako z pohádky. Už tehdy mi došlo, že peníze hrají v roli budoucích novomanželů velkou roli. Když jsme totiž s manželem chtěli dceři na svatbu přispět, stejně jako jsme přispěli jejím dvěma sestrám, odmítla naši finanční pomoc se slovy, že si ty drobné máme nechat, protože je potřebujeme daleko více nežli ona. Zamrzelo mě to.

Zdroj: 123RF.COM

Museli jsme se podřídit pravidlům

Anička měla o své svatbě jasnou představu. Naším úkolem bylo, abychom se přizpůsobili jejím pravidlům a rozhodnutím. Jako rodiče nás velmi mrzelo, že jsme na svatbě seděli až kdesi v pozadí, protože u hlavní tabule seděli Lukášovi významní obchodní partneři. Dcera byla přísná i při výběru našeho oblečení – najednou jí nestačil tátův slušný a slušivý oblek, natož můj celkem ucházející kostýmek. Se slovy „rodiče nevěsty nemůžou dělat ostudu v hadrech za pár šušňů“ nám koupila oblečení, které již podle ní bylo dostatečně nóbl. Místo tradičního svatebního menu se podávaly vybrané speciality zahrnující mnou neznámé druhy ryb, kaviár, šampaňské se zlatými částečky. Bylo toho na mě moc.

Najednou jsme byli pod její úroveň

Po svatbě dceru se zetěm čekala luxusní svatební cesta. Přála jsem jí její štěstí, ale velmi mě zklamala svým chováním. Už před svatbou nám dávala najevo, že jsme oproti ní nuly. To jsem ještě netušila, jak se má nejstarší dcera začne chovat po svatbě.

Zdroj: 123RF.COM

Najednou jsme byli pod její úroveň. Rodiče, kteří jí s láskou vychovali, nebyli hodni toho, aby je dcera pozvala na nedělní oběd s rodiči svého manžela – ti totiž byli při penězích a tak měli dveře u nich doma vždycky dokořán otevřené. Dcera námi pohrdala a dávala to okatě najevo. Oslava narozenin jejího otce, na které se podávají obyčejné chlebíčky s vlašákem a šneci z listového těsta? Tak to ani omylem, pokud na stole nebyl ten nejlepší kaviár, neměla dcera sebemenší zájem.

V současné době se prakticky nestýkáme. Nejsme totiž dostatečně nóbl na to, abychom mohli trávit drahocenný čas s naší dcerou. Dceři peníze stouply do hlavy, ačkoli jako dítě vyrůstala v obyčejných poměrech, po svatbě se dostala do jiné společnosti a jako mávnutím kouzelného proutku zapomněla, odkud vlastně pochází a kdo ji vychoval.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články