Agáta (36): Přítel mi na svatbě řekl NE, dala jsem mu facku, s pláčem jsem odešla pryč

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
smutna zena scaled
smutna zena scaled

S Damiánem jsem žila sedm let. Myslela jsem, že se k žádosti o ruku snad už nerozhoupe. Když mě po dlouhé době konečně překvapil prstenem, bez váhání jsem řekla ANO. Na svatbu jsem se pravděpodobně těšila až moc. Musela jsem tušit, že se něco pokazí.Možná to byla moje chyba. Potom, co mě přítel požádal o ruku, jsem se rozhodla mít svatbu co nejdřív. Ačkoli on na to nechtěl pospíchat, já chtěla stihnout obřad ještě toto léto. Na přípravu svatby jsme měli jen tři měsíce.

Malý obřad jen s rodinou

Dohodli jsme se, že si každý pozveme maximálně deset hostů. Obřad se konal na zahrádce před jednou restaurací. Nakonec jsem ráda, že nevyšly mé dětské sny o obrovské svatbě s tisíci lidmi. Takto mě totiž přítel ztrapnil jen před publikem dvaceti osob. Řekl mi totiž přímo před oltářem NE. Prý jsem svatbu moc uspěchala a on není připravený.

Nevěděla jsem, jak zareagovat. Seběhlo se to moc rychle. Vlepila jsem mu facku, s pláčem jsem odešla k autu a odjela jsem pryč. Nejspíš jsem všem připadala jako blázen. Také sousedům, když jsem v pomačkaných šatech vystoupila z auta a s pláčem se šla schovat do postele.

Zdroj: 123RF.COM

Probudila jsem se sama

Nevěděla jsem, s kým mám situaci řešit. Proto jsem zavolala mámě, aby za mnou přijela. Ta mi oznámila, že Damián zůstal přes noc u kamaráda. Myslel si prý, že potřebuji čas to všechno vstřebat. A nemýlil se. Kdyby se v tu chvíli objevil doma, asi bych po něm něčím hodila.

O pár dní později se se mnou pokoušel usmířit. Jenomže já už ho nechci. Řekl mi to nejdůležitější NE, které mi ukázalo, že celých sedm let jsem žila v nejistotě. Nechce se mnou být na sto procent a já nemám zapotřebí dál budovat vztah, který se ani po takové době nevyvinul v manželství.

Damiána jsem opustila. Měl to být nejlepší den mého života, místo toho mám myšlenky jen na to, jak mě před všemi ztrapnil a jak mě ranil. Mohu jenom doufat, že ještě potkám někoho, kdo mi pomůže na to všechno zapomenout.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články