Adriana (24): Kolegyně mi záviděla miminko. Její ošklivé pomluvy mě připravily o práci

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
zena 15
zena 15

Kolegyně Radka se několik měsíců pokoušela o miminko. Bylo jí přes třicet a na potomka už měla nejvyšší věk. Bohužel se ale nedařilo a Radka z toho byla pořádně zoufalá. O nic víc její psychice nepřidala ani skutečnost, že mně se s přítelem podařilo otěhotnět prakticky na první pokus, a to jsme miminko ani neplánovali, zkrátka jsme tomu nechali volný průběh. Radka to ale nedokázala překousnout a mé těhotenství mi začala závidět.

V práci mě začala ignorovat

Pracujeme s Radkou v jedné společné kanceláři ještě se třemi dalšími kolegyněmi. Když se v práci rozneslo, že čekám miminko, Radka se mnou prakticky ze dne na den přestala mluvit. Do té chvíle se mi často svěřovala, a právě její marné pokusy o početí miminka byly nejčastějším tématem. Měla jsem pro ni pochopení, proto jsem ji vždy vyslechla, snažila jsem se ji podpořit, být pro ni vrbou. Ona moje těhotenství brala tak, že jsem jí to udělala naschvál, ale to nebyla pravda. Jenže Radka si nenechala nic vymluvit.

Šířila o mně pomluvy

Zdroj: 123RF.COM

Týdny plynuly a Radka se mnou dál nemluvila. Těhotenství na mně vzhledem k mé drobné postavě začalo být brzy vidět. To na Radku zapůsobilo jako rudý praporek na rozzuřeného býka. Pohled na mě ji očividně rozčiloval a drásal jí nervy, proto se uchýlila k tomu, že o mně začala šířit pomluvy. Zpočátku to byly jen nevinné lži. Jednou se ke mně doneslo, že jsem přítele k dítěti donutila, jindy zase, že jsem ho naopak vůbec nechtěla. Pomluvy mě samozřejmě trápily, nemám ráda, když o mě někdo mluví za mými zády, a ještě k tomu, když se probírají takové nesmysly.

Jenže Radka zašla ještě dál. Po firmě totiž začala kolovat pomluva, že čekám dítě s naším čerstvě ženatým šéfem. A to víte, drby podobného ražení se roznesou opravdu hodně rychle.

Zdroj: 123RF.COM

Šéf si mě pozval na kobereček

Trvalo jen pár dní a šéf si mě pozval na kobereček. Cestou k němu do kanceláře mě Radka pronásledovala nenávistným pohledem. Tušila jsem, proč si mě šéf předvolal. I k němu se totiž donesla zpráva o tom, že je dítě jeho, že já jsem jeho předmanželská aférka, a chtěl vědět, kdo za tím stojí. Věděla jsem sice, že je to Radčina práce, ale nejsem ten typ, který by druhému uškodil, proto jsem zalhala, že netuším.

Zdroj: 123RF.COM

I kdybych řekla cokoli, nebylo by mi to nic platné. Tak či onak pro mě měl nadřízený připravenou výpověď, protože si prý nemůže podobné pomluvy dovolit. Měl strach z žárlivé manželky, ke které by se to určitě dříve nebo později doneslo. Proto mi bylo řečeno, že je pro něho menší zlo přijít o jednu pracovnici než doma zažít peklo.

Cítila jsem se ublíženě

Výpověď jsem přijala, nic jiného mi nezbylo. Cítila jsem se ale ublíženě, to jsem si nezasloužila. Radka si při mém odchodu spokojeně mnula ruce. O to hůře mi bylo, že to vlastně byla ona, kdo mě připravil o práci jen proto, že jsem čekala miminko, které jí osud nechtěl poslat do cesty. Trápilo mě to dlouho, ale přítel mi řekl něco, čeho se držím a čemu věřím: boží mlýny melou pomalu, ale jistě. A na zákeřnou kolegyni určitě taky jednou dojde.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články