Adéla (34): Sousedka doma shromažďuje odpadky, zápach se rozléhá po celém baráku. Nemůžeme jí vystěhovat

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
33013537 s
33013537 s

Před čtyřmi lety se do našeho paneláku přistěhovala paní Miluše. Na první pohled byste řekli, že je to milá a sympatická starší paní – prostě taková babička. I na mě zpočátku působila velmi mile a přátelsky, vždy jsme se pozdravili a prohodili pár slov. Brzy jsem ale nejen já, ale i sousedé přišlo na to, že soužití s paní Miluší nebude až takový med.

Několik měsíců bylo vše naprosto v pořádku. Tehdy jsme si totiž nikdo nevšiml, že paní Miluše našla zálibu v tzv. křečkování. Na chodbě nebo před domem působila spořádaně a upraveně, nikdo nemohl vědět, co se odehrává za dveřmi jejího bytu. Asi až po roce jsem pochopila, že sousedka asi nežije tak, jako my ostatní.

Tehdy jsem zrovna doma dětem chtěla připravit večeři a jako na potvoru mi došla mouka. Jedna sousedka byla v práci a tak mi nezbývalo nic jiného, než zazvonit u paní Miluše a poprosit o mouku. Nemohla jsem si dovolit nechat doma děti a odběhnout do obchodu a brát je s sebou? Když máte dvě malé děti ve věku od 2 do 4 let, pak jistě pochopíte, že strojit je a tahat s sebou vydá daleko více energie, nežli skočit k sousedce, která bydlí přes chodbu.

Zdroj: 123RF.COM

Nepříjemný zápach a pytle všude okolo

Sousedka mi otevřela prakticky okamžitě, zaskočilo mě ale, že dveře otevřela jen na skulinku, do které zvídavě strčila hlavu. Zeptala jsem se, jestli by neměla trochu mouky, vysvětlila situaci a dočkala se odpovědi, že mi mouku pro děti samozřejmě dá. Dveře ale za sebou okamžitě zabouchla. Když se vzápětí vrátila, nechtěně otevřela dveře o trochu více a mě v tu ránu do nosu udeřil silný a nepříjemný zápach připomínající hnilobu. Také jsem si všimla několika pytlů, které se povalovaly za sousedčinými zády. Ta si všimla mých rozpaků, vrazila mi mouku do ruky a rychle za sebou zavřela.

Je to cítit všude

Tenkrát jsem to nechala být a nic neřešila. Jenže situace se začala velmi rychle zhoršovat. Nepříjemný smrad, který mi tehdy skoro až vehnal slzy do očí, je teď cítit v celém baráku. Line se ze sousedčina bytu a poté po chodbě úplně všude. Ostatní sousedé si velmi rychle začali stěžovat, že je v baráku smrad a když se přišlo na to, kdo je jeho strůjcem, sepsali dokonce petici na vystěhování paní Miluše. Správce domu ale petici smetl ze stolu: dokud prý sousedka řádně platí nájem, a ten má od začátku naprosto v pořádku, nemá důvod ji vystěhovat.

Žijeme ve smradu

U nás na patře je zápach cítit ze všeho nejvíce. Nemůžeme ale nic dělat, správce se od celé věci distancoval. Paní Miluše si dál vesele hromadí odpadky a z nadávek, posměšků a připomínek sousedů si očividně vůbec nic nedělá. Žijeme ve smradu a nic se na tom asi nezmění.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články