První kritiky StarDance. Závist, nebo má Radka Třeštíková pravdu?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
stardance
stardance

Pořad StarDance je pořad nesmírně sledovaný, amatérské tančící celebrity lidé milují. Za jeho dosavadní éru se nestalo, že by ho někdo kritizoval, až nyní. Pustila se do něj třeba spisovatelka Radka Třeštíková, Kateřina Brožová, moderátora kritizoval i populární filmový redaktor Kamil Fila. Je to pořad na odpis?

V každém díle soutěže až na výjimky jedna celebrita vypadne, naposledy černý Petr připadl spisovatelce a také známé influencerce Radce Třeštíkové, která jaksi vypadla z role, kterou doposud odcházející zastávali. Už při vyhlášení výsledků poznamenala poněkud jedovatě, že se vyhazují hlavně maminky: „Doufám, že to od diváků bylo takové vstřícné gesto, abychom zase šly domů prát a starat se o děti.“

V rozhovoru na webu České televize druhý den dokonce otevřeně hovořila o tom, že se jí parta soutěžících nezamlouvala, padla i slova o velkém lidském zklamání. Je fakt, že Radka Třeštíková prokázala už mnohokrát, že kritiku přijímat neumí. Ačkoliv píše, komunikace jí zas tak blízká není. Ale co když má pravdu a před námi se ukazuje pouze nablýskaná slupka soutěže, která je už celkem vyčpělá a hraje si na něco, co není?

Kateřina Brožová si zase nedávno v rozhovoru pro noviny posteskla, že ve StarDance ona tancovat nikdy nebude, protože ji lidé z České televize nemohou zapomenout, že se „zaprodala“ komerčním projektům.

A s kritikou přišel také Kamil Fila, který si dokonce dovolil sáhnout na nedotknutelného českého moderátorského boha, tedy na Marka Ebena: „Skutečná potíž je, že Ebenův zdánlivě inteligentní humor, který nás má povznášet nad absurditu světa, je nyní hlavně humor pro lidi, kteří se nechtějí orientovat v moderní době,“ uvádí v článku na svém webu.

StarDance letos pokračuje desátým ročníkem. Je fakt, že od svých začátků příliš změn neprodělala. A co se nemění, může zakrnět. Pro Českou televizi jde zřejmě stále o velmi slušně výdělečný pořad. Nechtělo by to ale právě nyní tolikrát vyzkoušené porušit a nabořit nějakou pořádnou bombou?

Autor: Michaela Kadlecová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články