Jak vám domácí mazlíček (ne)usnadní život?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
domaci azlicek
domaci azlicek

Psi a kočky patří mezi nejoblíbenější chlupaté kamarády. Studie potvrzují, že člověk, který žije pospolu se čtyřnohým mazlíčkem netrpí depresemi a samotou. Domácí mazlíčci jsou velká radost, ale starost zároveň.

Přijdete domů, všude ticho a prázdno. Nikdo na vás nečeká. Zatím jste nepotkali svoji spřízněnou duši a na děti ještě máte čas. Nebo třeba se už vaše děti odstěhovaly a vy jste zůstali sami. Možná jste o někoho přišli. V této situaci netušíte, čím tu prázdnotu zaplnit. Budete se divit, ale má to velmi jednoduché řešení – pořídit si domácího mazlíčka.

Příjemné benefity

Mít mazlíčka má spoustu výhod. Nikdo vás nebude soudit, a ať už si vyberete jakéhokoliv němého kamaráda, bude vám stále po boku. Zvíře vycítí jakoukoliv vaši emoci nebo trápení. Někteří mazlíčky jsou dokonce cvičeni k tomu, aby svým „páníčkům“ zvedali náladu. Jiný jsou zase vycvičeni tak, aby dokázali odhalit zdravotní problémy, dříve, než bude pozdě. Můžou být i vašimi ochránci nebo věrnými kamarády. Ať už kočka, pes či jiné zvíře, tak se zajisté stanou součástí vaší rodiny.

Zdroj: 123RF.COM

Jakého mazlíčka vybrat?

Tomuto bodu věnujte největší pozornost. Zde je několik důležitých proměnných, která vám usnadní rozhodování a vyberou vám toho nejvhodnějšího kamaráda.

1) Jak dlouho pracujete – respektive, kolik máte volného času?
2) Bydlíte v domě nebo v bytě?
3) Nemáte nějaké alergie?
4) Jste sportovní nebo pasivní typ?
5) Cestujete často?
6) Máte děti?
7) Vlastníte drahé vybavení nebo nábytek?

Pokud máte velkou zahradu, spoustu času a energie, pak je pro vás pes, tím správným řešením. Potřebuje častý kontakt s člověkem a pravidelný pohyb a péči. Lidé, kteří tolik času nemají a bydlí spíše v menších bytech, pak pro ně je dobrou volbou například kočka.

Zdroj: 123RF.COM

Ta prospí více nežli polovinu svého dne, takže si ani nevšimne, že jste pryč. Ale i o kočky se musíte zodpovědně starat, jinak vám to dají nehezky najevo – například zničením vašeho nábytku či záclon. Nejméně náročnými zvířaty jsou rybičky, které jsou dokonce třetí nejoblíbenější zvířata v domácnosti. S nimi moc starostí mít nebudete, stačí jim jen pravidelný přísun krmení a čištění akvária.

Drobné nevýhody

Mezi drobné nevýhody patří neustálé uklízení chlupů a nepořádku, který váš milovaný mazlíček bude mít na svědomí. Někteří by možná mezi zápory připsali i venčení, ale místo pejska, si můžete pořídit kočičku. Na druhou stranu, díky venčení vám pravidelné procházky na čerstvém vzduchu jen prospějí. Pokud ale tyto drobné zádrhely překousnete – máte již vyhráno. Co je pár chlupů s porovnáním toho nejvěrnějšího parťáka pro život?

Monika Holemá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články