Cola jak ji neznáme – pomocník pro zdraví i účinný čisticí prostředek

od
2 minuty čtení
cocacola
cocacola

Každý z nás si občas dopřeje ten hřích a koupí si domů láhev Coly. Víte ale, že ji lze využít i jinak, než jen jako nápoj na zažehnání žízně? Možná byste se až divili, jakým pomocníkem v domácnosti dovede tato limonáda být.

Všichni známe černý nápoj, který si děti tajně kupují za kapesné, a my jim neustále opakujeme, že ve větším množství by ho rozhodně pít neměly. V tomto článku prozradíme, že Coca Cola se dá využít při mnoha různých příležitostech a v menším množství může být také mocným lékem.

Konečně zářivě čistá koupelna

Pokud máte problém se zašlou špínou ve vaně či záchodové míse, nechte to na odborníkovi. Tím je v tomto případě zhruba půl litru Coly a záchodová štětka. Věřte, že se vaše koupelna ještě nikdy neleskla víc.

Slimáci, pozor!

deklofenak/123RF.COM

Brodit se po ránu rosou a solit jednoho slimáka za druhým už není potřeba. Stačí ve skleníku nebo na zahrádce nechat kelímek s Coca Colou. Nápoj totiž funguje jako odpuzovač. A pokud se nějaký ten slimák přeci jenom ukáže, vychrstněte obsah kelímku přímo na něj. Bude to mít podobné účinky jako sůl.

Odstraňovač rzi a mastnoty

Cola si také skvěle poradí s rezavými předměty, kterým dokáže vrátit jejich dva roky ztracený lesk. Navíc ji můžete využít při mytí pánví, s mastnotou zatočí lépe než kdejaký mycí prostředek na nádobí.

Olej, inkoust, či krvavá skvrna na oblečení? Žádný problém

Stačí poškozené místo polít trochou Coca Coly, přemáchnout tričko v ruce a pak ho hodit do pračky s klasickým pracím práškem. Nečistota nemá šanci.

Pomáhá zastavit průjem

Vzhledem k tomu, jak si skvěle poradí se skvrnami a špínou, mohlo by se zdát, že je Coca Cola spíše zdraví nebezpečná. Záleží však na situaci. Pokud vás například trápí průjem, po skleničce Coly by se mělo do dvou hodin jednat o minulost.

Zdroj okamžité energie

Stejně tak je Cola doporučována sportovcům, nebo v situacích, kdy člověk vydá větší množství energie a potřebuje rychle doplnit cukry. Je znám nejeden případ, kdy vrcholovému sportovci při vyčerpání zachránila Cola život.

V malém množství neuškodí nikomu. V tom větším může ublížit slimákům a nepříjemným bakteriím a stát se tak našim nejoblíbenějším a všestranným pomocníkem v domácnosti. Nebuďte na sebe tolik přísní a kupte si limonádu taky jednou domů. Co vy víte, kdy na vás přijdou zažívací potíže.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články