Jiří a jeho přítelkyně Nikola už nějakou dobu čelí nátlaku ze strany svých rodin, které tvrdí, že by do toho po několikaletém vztahu už konečně měli praštit. Rodina se je totiž snaží přesvědčit, že jsou spolu už natolik dlouho, aby svůj vztah posunuli zase o krok dál. A svatba je podle nich ideální milník.
Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.
Ačkoli Jiří nepatří mezi naše věrné čtenáře, protože náš web objevil teprve před nedávnem, chceme mu tímto poděkovat za zaslání e-mailu s jeho příběhem. Určitě i vás v mnohém pobaví. Stejně jako pobavil nás, když jsme e-mail pana Jiřího četli poprvé.
Rodiče po nás chtějí, abychom se vzali
Hned v úvodu e-mailu od Jiřího se dozvídáme, že Nikolu poznal před šesti lety, okamžitě to mezi nimi zajiskřilo. Nikola totiž měla vše, co si Jiří u své dokonalé partnerky představoval. Byla obětavá a milá, otevřená a upřímná, nechyběl jí smysl pro humor i snaha vždy pomoci druhým. Jiří si zanedlouho uvědomil, že si tuto ženu určitě jednoho dne vezme.
„S Nikolou jsme spolu už šest let,“ napsal nám Jiří. „Moji rodiče z ní byli od samého začátku unešení stejně jako já,“ nezapomněl dodat. „Poslední dobou však ze strany mých i Nikoliných rodičů neslyšíme nic jiného než to, že bychom se měli vzít.“
Na otázky týkající se svatby neodpovídáme, máme totiž jedno tajemství
„Naši rodiče nás svými otázkami ohledně svatby kolikrát vytáčí,“ přiznal v e-mailu Jiří. „Snad jako by nemysleli na nic jiného než na to, že bychom se už konečně měli s Nikolou vzít,“ uvažoval. „Já ani Nikola na tyto otázky neodpovídáme, máme totiž jedno tajemství.“
Hned vzápětí se z e-mailu dozvídáme, jaké tajemství Jiří a jeho přítelkyně, nyní tedy již manželka, ve skutečnosti mají. Zatímco se totiž jejich rodiny dožadují svatby, oni už ji mají dávno za sebou.
Vzali jsme se tajně už před rokem, nikdo z rodiny o tom nemá tušení
„Já i Nikola máme na svatbu podobný názor,“ napsal nám Jiří v e-mailu. „Ani jeden z nás totiž netoužil po velké veselce, na kterou by byli pozvaní všichni příbuzní. Naopak jsme se chtěli vzít v klidu,“ vysvětlil nám. „Proto jsem si Nikolu vzal už před rokem jen v doprovodu našich dvou kamarádů v rolích svědků, rodina o tom nemá tušení.“
Jiří v e-mailu zmínil své obavy z toho, že jim to rodiče nedokážou odpustit. Právě z tohoto důvodu se svým přiznáním s Nikolou stále otálí. Moc dobře vědí, že si jejich rodiče pro své děti vysnili obrovskou svatbu, o které by se vědělo široko daleko. Mají strach, jak jejich rodiny přijmou skutečnost, že svatba už byla a nikdo z nich na ní nebyl.
Autor: Nikol Kolomazníková
