Vata namočená v džusu: Drastická dieta, při které zhubnete, ohrožujete nicméně své zdraví

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Dieta
Zdroj: Shutterstock

Kadeřník Jakub Zábranský se už dlouhé roky potýká s problémy se štítnou žlázou. Proto měl vždy nadváhu. Aby se svou postavou něco udělal, rozhodl se vyzkoušet poměrně drastickou dietu. Dnes už ví, že konzumovat vatu namočenou v džusu jeho tělu nic dobrého nepřinese.

Tomuto životnímu stylu se někdy říká také dieta modelek. Server iDNES řadí konzumaci vaty mezi čtyři nejnebezpečnější diety, které vůbec můžete vyzkoušet. Přesto je na světě ale mnoho lidí, kteří si myslí, že jim tato praktika pomůže docílit vysněné váhy.

Mají pravdu, ale…

Dieta spočívá v tom, že jednoduše vatu namočíte do nějaké tekutiny, obvykle právě do džusu. Potom ji konzumujete, čímž zaplníte žaludek a zaženete pocit hladu, vysvětluje Extralife.

Ačkoli je pravda, že po vatě nepřiberete a může se vám díky dietě podařit výrazně zhubnout, je pro lidské tělo tento životní styl velmi nebezpečný. Tělo potřebuje ke správnému fungování živiny. Jenomže z vaty si nevezme prakticky vůbec nic, varuje Lifee.

Nevyplatilo se to

Zábranský podle svých slov zhubl během 2 let asi 90 kilogramů. Podařilo se mu dostat se ze 160 na 70. Jenomže konzumace vaty mu kromě nadbytečných kil ubírala také životní energii. Cítil se unavený, špatně spal, byl na tom zle po psychické i fyzické stránce.

Po čase si uvědomil, že nemůže tímto způsobem nadále fungovat. Naučil se opět normálně jíst. Váha se mu kvůli zdravotním problémům sice vrátila, on se ale naučil žít s tím, že je, jaký je.

Nutriční specialistka Gabriela Peacock, jejíž spolubydlící dietu také dlouho dodržovala, uvádí, že jde o zdraví nebezpečný trend, který se rozhodně nevyplatí zkoušet. „Já doporučuji místo vaty v džusu vlákninu. Dělá to samé, nabyde v žaludku, budete jíst méně,“ radí.

Zdroj: LifeeSuperExtralifePro ženyiDNES

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články