Dieta dlouhého dechu: Bývalý herec tvrdí, že 2 minuty dýchání jeho stylem denně mohou vést k rychlému hubnutí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Dychani
Zdroj: Shutterstock

Long breath diet bychom do češtiny mohli přeložit jako „dietu dlouhého dechu“. Jde o cvičení, které je založeno na správném dýchání a mělo by vám pomoci zhubnout. A ačkoli autor diety přišel na princip vlastně náhodou, hodně potom vliv dýchání na tělesnou kondici zkoumal a přišel na to, jak s pomocí snadných cvičení rychle zhubnout.

Bývalý herec Miki Ryosuke se dechovým cvičením věnuje už dlouho. V jednu dobu míval problémy s bolestmi zad, se kterými bojoval právě jedním z nich.

Ve výsledku ale zjistil, že kromě pozitivního dopadu na jeho problém má celý proces také vliv na jeho váhu, uvádí Daily Mail.

2 minuty denně

Ryosuke vliv dýchání na hubnutí dlouho zkoumal. Zkoušel různé úpravy cvičení a na základě svého pozorování sestavil právě takzvanou dietu dlouhého dechu. Její dodržování je velmi snadné, zvládne to každý a zabere vám to jen 2 minuty denně.

Základem je pravidelné nadechování a vydechování, přičemž nádech by měl trvat 3 vteřiny a výdech 7 vteřin. Tento rytmus by měl člověk udržovat dvě minuty v kuse a držet u něj jeden z následujících postojů.

První možností je napínání jedné nohy, zatímco se opíráte o druhé pokrčené koleno. U toho se pokoušíte hýždě stahovat co nejvíce k sobě a soustředíte se pouze na tlak, který tím vzniká, a na rytmus svého dechu.

Při druhé poloze člověk stojí vzpřímeně, opět se snaží zatínat hýždě k sobě, jednu ruku u toho má na břiše a kontroluje si tím nádechy a výdechy, popisuje The Healthsite.

Jezte zdravě, radí autor

Ryosuke tvrdí, že pouze dvouminutové dýchaní tímto stylem každý den může pomoci k rychlému hubnutí. A není ani třeba nijak speciálně upravovat jídelníček. On sám jí zdravě a pravidelně cvičí, hubnout ale začal až díky dechovým cvičením.

Člověk by se neměl přejídat, neměl by jíst extra nezdravě. Pokud si ale jednou za čas chce dát něco sladkého, nebo si zajít do fast foodu, není to při této dietě žádný velký problém. Je jen třeba, aby to nebylo každý druhý den.

Zdroj: Daily MailThe Healthsite, NDTVIndian Express

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články