Komerční sděleníŽivotní styl

Co znamená money management při hraní v online casinu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
casino
Zdroj: Maxx-Studio / Shutterstock.com

Doby, kdy za hazardním hraním musel člověk vyrážet do oficiálních či neoficiálních heren a casin, jsou dávno pryč. Ne snad, že by kamenná casina zmizela z povrchu zemského, je jich pořád poměrně dost. Většina těch, kteří se rádi baví hazardem, již ale dnes dává přednost komfortu online casin. Ty nabízí hráčům celou řadu plusů, přitom ale nesmíme zapomínat, že online hraní je stejně rizikové jako to v kamenných casinech, v některých ohledech možná ještě větší. Pro minimalizaci tohoto rizika je zásadní pojem „money management“. O co jde?

Co je money management

Zjednodušeně lze říct, že pod pojmem money management se skrývá soubor pravidel, díky kterým bude mít hráč stav svého hráčského konta pod kontrolou. Také riziko ztrát, které mu hrozí, je udržováno na přijatelné úrovni. Tato pravidla je nutné při hře neustále dodržovat, neboť bez nich se mohou online výherní automaty a další hry proměnit ze zábavy v noční můru.

Pravidla money managementu

Zlaté pravidlo money managementu praví, že hráč by měl do hry dávat jen takové peníze, jejichž ztráta vás nikterak nezabolí. Mělo by se jednat o peníze, které je ochoten dát třeba do sobotního nočního „tahu“ s přáteli, rozhodně ale ne peníze z obálky na novou lednici.

Dále je třeba dodržovat pravidlo toho, že v době, kdy se hráči nedaří, nesmí nikdy zkoušet neustálým navyšováním sázek ztrátu rychle smazat. Tyto pokusy k úspěchu prakticky nikdy nevedou, naopak, hrozí hráčův účet zcela smazat. Využívejte nastavitelných limitů na maximální částky, které lze např. v jeden den prosázet.

Prakticky všechny online herny nabízí možnost hraní zdarma. Využívejte i ji. Střídejte hraní za peníze s hraním bez rizika. Zvláště pokud se zrovna necítíte dobře, nemáte právě dobrou náladu apod. V takových případech hrozí, že hráč ztratí zábrany a bude nadměrně riskovat. V takových chvílích se raději odreagujte jen tak, bez riskování, třeba u hry Book of Ra zdarma. Tím nejhlavnějším pravidlem pro hraní je ovšem to, že byste si nikdy neměli namlouvat, že hazardní hraní je něco jiného, než zábava.

Autor: redakce
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články