Petr Janda má se svým bratrem velmi špatné vztahy. Rozhádali se před 30 lety kvůli dědictví

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Petr Janda
Zdroj: Profimedia

V rodině Petra Jandy je hned několik muzikantů. On sám vystupuje se skupinou Olympic, jeho dcera Marta je slavná rockerka ze skupiny Die Happy. A hudbě se věnuje také jeho bratr Slávek. Přesto si ale jako sourozenci nemohou Jandovi přijít na jméno. A na vině je dědictví.

Frontman skupiny Abraxas oslavil 14. dubna 72. narozeniny. Jeho staršímu bratru Petrovi je 81 let. A ani v tomto pokročilém věku se jim zatím nepodařilo usmířit po sporu, který započal před 30 lety.

Všechno se změnilo v 90. letech

Podle serveru Prima ženy spolu měli kdysi bratři hezký vztah. Vyrůstali bok po boku, vzájemně si pomáhali v kariéře. Jenomže na začátku 90. let měli získat bratři činžovní dům po jejich otci. Rozdělit se měl majetek mezi Petra, Slávka a jejich třetího bratra Jiřího.

A Slávek tehdy slíbil, že všechno zařídí. „Když se nabídl, že ty úřady oběhá, byl jsem potěšen. Úřadování nemám rád. Ani ve snu by mě nenapadlo, že nás bude chtít okrást. Ještě pár dnů předtím jsem se ho ptal, jestli je všechno v pořádku a přisvědčil, že ano,“ uvedl v rozhovoru z roku 2014 frontman skupiny Olympic.

Slávek nicméně tvrdí, že si podal žádost za sebe a počítal s tím, že bratři udělají to samé. To se nestalo, a nemovitost tak připadla pouze jemu. Od té doby spolu bratři nemluví. Situaci nevylepšil ani fakt, že Slávek obvinil Petra ze spolupráce s StB.

Přišel i o druhého bratra

O usmíření se Slávkem Petr sice stojí, zatím se mu ale nepodařilo přijít na to, jak celou situaci vyřešit. A to i přesto, že mu před pár lety jeho druhý bratr zemřel, a Slávek je tak jediným sourozencem, kterého má. Jiří podlehl v roce 2021 covidu.

Co se týče Slávka, některé věci se dají podle Jandy jen těžko překonat. „Máme mezi sebou propast a ten příkop je hrozně hluboký. Kdybych mu zavolal, nevím, jestli by třeba nezavěsil, když on sám nemá tu potřebu mi volat,“ řekl pro iDNES v roce 2021.

O rok později dodal, že se snaží vycházet dobře se všemi lidmi kolem sebe, ke svému bratrovi má ale bohužel nejdál. „Jemu je sedmdesát, mně osmdesát a šance, že bychom se skamarádili, moc není,“ citovaly jeho slova Seznam Zprávy.

Zdroj: Aha!, Prima Ženy, iDNES, Seznam Zprávy, Blesk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články