Bublinkový muž zoufale hledá lék. Zatím se dočkal jen nadávek a posměšků

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
bubble skin
bubble skin

Pětašedesátiletému muži z města Odisha v Indii se kolemjdoucí posmívají za jeho vzhled. Dle jeho slov s ním jednají hůře než se „špinavým, toulavým zvířetem“. Trpí totiž vzácným onemocněním, které mu deformuje tělo.

Z tohoto důvodu Bisoye zřídkakdy vychází z domu. Bojí se dalšího zesměšňování. „Lidé se mi vysmívají a vysmívají se přímo. Dívají se na mě a vyhýbají se mi. Myslí si, že šířím nějakou nákazu,“ řekl. Naštěstí má muž podporu milující rodiny.

Největší nádor má dvacet pět kilogramů

Mužova diagnóza je neurofibromatóza, genetické onemocnění, jež způsobuje, že se v blízkosti nervů vytvářejí bublinaté nádory. Bisoye jí trpí zhruba patnáct let, stejně dlouho už je bez práce. Za tu dobu se nemoc zhoršila tak, že mu postihla dokonce i oční víčka. Největší nádor má na noze a v současnosti váží kolem pětadvaceti kilogramů.

Bohužel dotyčný žije v izolované vesnici a lékařská péče je pro něj utopií. Neurofibromatóza není léčitelná, nicméně úlevu by mu mohly přinést chirurgické zákroky. Ty by ale musely být provedeny postupně, takže by to byl stejně běh na dlouho trať. Bisoye má totiž bublinkatých hrudek na těle stovky.

Bolestivé na dotek

O to horší je, že porucha ho může v budoucnu připravit o sluch a způsobit problémy s rovnováhou a zrakem. Některé bubliny vytvořené kolem hluboko usazených nervů uvnitř jeho těla jsou navíc na dotek bolestivé. Člověk předem nikdy neví, kde se mu nový nádor objeví.

Ind není jediným popsaným případem. Už dříve svůj příběh zveřejnila vdova z Indonésie, jíž se začaly v průběhu života rovněž tvořit nevzhledné nádory. Místo toho, aby ji rodina pomohla, ji vyhnala a zavrhla. Nyní je žena nucena žebrat a modlí se, aby se její stav zlepšil.

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články