Biolog tvrdí, že je díky své ranní rutině o 10 let mladší. Jeho den začíná vodou s citronem

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
David Sinclair
Zdroj: Profimedia

David Sinclair se narodil před 54 lety. Biolog z Harvardu ale tvrdí, že se cítí minimálně o 10 let mladší. A jeho tělo tuto myšlenku podle speciálních výpočtů a výzkumů potvrzuje.

„Je mi 54 let, moje tělo je ale biologicky o 10 let mladší,“ tvrdí Sinclair podle serveru Insider. „Dodržuji různá pravidla, díky kterým je jasné, že budu na světě minimálně o 10 let déle, než kdybych nic nedělal,“ vysvětlil.

Rostlinná strava bez cukrů

David se ve svém životě zaměřuje na zdravý životní styl. Jí rostlinnou stravu, vynechává alkohol, pravidelně cvičí. To všechno jsou prý důvody, proč je jeho biologický věk nižší než ten skutečný.

Co se týče diety, David přijímá potraviny víceméně rostlinného původu. Zaměřuje se na vynechávání cukrů i škrobů, jen minimálně tak konzumuje brambory nebo těstoviny.

Během dne se snaží vypít co nejvíce vody, jako svačinu má rád jogurty bohaté na probiotika. Důležitá je ale podle jeho slov také ranní rutina, kterou provádí každý den.

Rutina Davida Sinclaira

Den začíná David tím, že si vyplachuje ústa kokosovou vodou. Následně si dá skleničku horké vody s citronem. Tento zvyk je podle webu Insider vědci vychvalován jako způsob, jak detoxikovat tělo a snížit nadýmání.

Jako další krok si Sinclair vyčistí zuby netoxickou zubní pastou, tedy takovou, která obsahuje jen čistě přírodní produkty. Ke snídani si obvykle dává jogurt s probiotiky a zelený matcha čaj. Podle svých slov má tento zvyk už asi 15 let.

Teprve po takovémto začátku dne se David pustí do své práce. Během dne se samozřejmě několikrát protahuje, večer si jde zaběhat nebo zaplavat a dodržuje zdravou stravu. Především svému rannímu rituálu ale prý vděčí za to, že je biologicky o 10 let mladší.

Zdroj: Health News, Insider, Česká televize

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články