Bílé zuby vám zajistí slupky od ovoce i jedlá soda. Na drahé bělení se vykašlete

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Beleni zubu
Zdroj: Profimedia

Je pravda, že některé zlozvyky mohou mít vliv na barvu našich zubů. Žluté zuby mají častěji lidé, kteří kouří, pijí hodně coly nebo červeného vína. I ostatní ale mohou mít podobný problém, někteří lidé mají zuby žluté jednoduše od přírody. Dá se s tím ale bojovat.

Samozřejmě si můžete zajít na bělení zubů, nebo si koupit drahé speciální pasty. Existuje ale mnoho přírodních způsobů, jak zuby vybělit doma, a to pomocí přírodních produktů, které navíc nemusíte složitě shánět.

Jedlá soda

Jedlou sodu by měl mít v domácnosti každý. Je pomocníkem nejen při vaření, ale také při úklidu. Kromě toho také funguje právě při snaze o krásné bílé zuby. Stačí ji smíchat s peroxidem vodíku.

Smíchejte jednoduše lžíci sody a dvě lžíce peroxidu, dokud nevznikne pasta. Tou si potom můžete čistit zuby stejně jako u klasické zubní pasty. Roztok působí i jako ústní voda, můžete si s ním tak ústa také vypláchnout, radí Healthline.

Aktivní uhlí

Černé uhlí pomáhá s odstraněním skvrn, bakterií a toxinů, které obvykle vedou ke žlutým zubům. Díky tomu docílíte nejen krátkodobého účinku, ale také preventivně zabráníte žloutnutí zubů.

Na navlhčený zubní kartáček naneste trochu černého uhlí a jemně s ním zuby vyčistěte. Prášek se mnohdy usazuje ve štěrbinách mezi zuby, je tedy třeba si po vyčištění ústa důkladně propláchnout vodou, upozorňuje Pleasant Family.

Slupky z ovoce

Ano, i obyčejné slupky z ovoce vám mohou zajistit zářivý úsměv. Nejideálnější jsou ty od banánu. Jednoduše s jejich vnitřní mazlavou stranou zuby přetřete a nechte látky chvíli působit, než si ústa vypláchnete.

Fungují ale také slupky od pomerančů či citronů, které obsahují antioxidant d-limonen. Tato sloučenina se při péči o zuby používá v lékařství běžně.

Zdroj: Pleasant Family, Healthline, Forbes, Medical News Today, OnlyU

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články