Tady nepomohla ani odvykačka. Z krásné mrchy Amandy z Melrose Place je troska, takto s ní zamávaly drogy a alkohol

od Šárka Blahoňovská
Zdroj: Profimedia

Seriálovému hitu devadesátých let přinesla Heather Locklear spoustu fanoušků svým dokonalým vzhledem. Krása ale opravdu není klíčem k úspěchu, protože dnes byste herečku téměř nepoznali.

Heather Locklear se narodila jako nejmladší ze čtyř dětí v Kalifornii v roce 1961. Během studia na střední škole se z klubu roztleskávaček dostala do divadelního kroužku a poznala, že ji hraní velmi baví.

Na univerzitě si díky vzhledu dokonalé blondýnky přivydělávala modelingem.

S rolí Amandy měla přitáhnout více diváků

Díky modelingu se dostala do reklam a odtud byl už jen krůček k herectví. Poprvé se objevila v seriálech známého producenta Aarona Spelinga Dynastie a T .J. Hooker.

Největší slávu ji ale zajistilo až účinkování v seriálu Melrose Place. Producentům se tehdy nezdála sledovanost seriálu, a proto se rozhodli do jedné z rolí obsadit právě Heather.

Coby ctižádostivá a vypočítavá Amanda Woodward si účtovala vysoký honorář.

Zdroj: Profimedia

Následovaly další role v seriálech Všichni starostovi muži a Ally McBealová. Objevila se i ve filmech, a to převážně těch romantických. Poslední z nich byl snímek Hra na lásku z roku 2015.

Vztahy s muzikanty se vždy rozpadly. Alkohol a drogy ji naprosto zdevastovaly

V soukromí měla slabost pro hudebníky. První manželství s bubeníkem Tomym Lee skončilo v roce 1993 rozvodem.

V roce 1994 se provdala znovu za hudebníka, tentokrát za kytaristu kapely Bon Jovi Richieho Samboru. Spolu mají dceru Avu. Ani toto manželství nevydrželo a v roce 2007 se rozpadlo.

Poté začaly její psychické problémy. Několikrát byla hospitalizována na psychiatrii a opakovaně se dostala do křížku se zákonem.

Kombinace alkoholu a léků na předpis jí komplikuje život, několikrát se pokusila o sebevraždu, na svém kontě má také napadení partnera a zdravotníků. Nezabrala ani odvykací léčba.

Hvězdu devadesátých let byste v Heather hledali marně. Alkohol i drogy se na jejím vzhledu podepsala a blonďatá kráska je fuč.

Autor: Karolína Stoczková

Související články