Nejčastější překážky ve cvičení, které vám brání dosáhnout vašeho cíle

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Necvicit
Zdroj: Shutterstock

Lidé si myslí, že pokud se chtějí udržet v kondici, je potřeba pravidelně cvičit, zdravě jíst, před každým tréninkem se protáhnout a pracovat na sobě opravdu tvrdě. Není to ale tak úplně pravda. Existuje celá řada mýtů o cvičení, kterým lidé věří a kvůli kterým se jim nedaří dosáhnout jejich cíle. Informuje o nich server Dailyburn.com.

Samozřejmě, pokud chcete vypadat k světu, je třeba se sebou něco dělat. I když třeba můžete mít rychlejší metabolismus, takže na rozdíl od přátel se vám daří zůstat hubenější i po guláši se šesti knedlíky, hubený nutně neznamená v kondici.

Cvičení a zdravý životní styl obecně nijak neshazujeme. Chodit do přírody, jíst ovoce a zeleninu a pracovat na sobě by měl každý. Ale ne všechno, co se říká o tom, jak posilovat tělo a jak často chodit do posilovny, je pravda.

Neměli byste cvičit na prázdný žaludek

Každý ví, že jít cvičit přímo po jídle je špatně. Musí vám trochu slehnout a teprve potom je ideální vyrazit do posilovny nebo si zaběhat. To je pravda. Jak je to ale s radou, že by člověk neměl cvičit hladový?

Studie dokazují, že po dlouhém nočním trávení a před snídaní spálí vaše tělo mnohem více kalorií, než pokud budete najedení. Píše to online magazín British Journal of Nutrition, který dodává, že byste ale rozhodně neměli zapomínat na dostatečný přísun tekutin, který si jistě můžete dopřát i před snídaní.

Nezapomínejte se protáhnout

Před jakýmkoli sportem by se měl člověk protáhnout. Dělá se to tak na školách při tělocviku, dělají to tak vrcholoví sportovci před důležitými zápasy i na olympiádách. A přesto to podle vědců není pravda.

Protahování totiž vaše svaly oslabuje a vy se pak během cvičení můžete cítit málo výkonní. Americké výzkumy tvrdí, že pokud se rovnou vrhnete na věc, vaše cvičení bude daleko efektivnější než po deseti minutách protahování.

Běhací pás je srovnatelný s během venku

Celá řada sportovců tvrdí, že běh na pásu je stejný jako běhat venku. Někdo by dokonce řekl, že přístroj vám pomůže zhubnout a posílit nohy lépe. To je ale mnohokrát vyvrácený nesmysl.

Kromě toho, že běh proti větru a po nerovném terénu vám pomůže spálit až o 10 % kalorií víc, nedá se srovnat vzduch ve vydýchané místnosti s pohybem venku, kde se nadýcháte čerstvého kyslíku a posílíte tělo nejen fyzicky, ale také psychicky.

Posilování vyvolává v lidech pocit hladu

Pokud si dáte do těla, přijdete pak domů s pocitem, jako kdybyste nejedli několik dní. Stává se vám to? Možná je to ale jenom pocit, který vám vsugerovaly mýty, které tvrdí, že člověk po posilování vždy potřebuje dostat do těla pomocí jídla novou energii.

V časopise Internation Journal of Obesity nedávno ale vyšel článek, který tvrdí přesný opak. Pravidelné posilování totiž ve skutečnosti může snížit vaši chuť k jídlu, a dokonce vašemu tělu bude po cvičení stačit poloviční porce vašeho oblíbeného pokrmu.

Běhání je více než chůze

Lidé chodí každý den. Z místa na místo nachodíme kilometry, aniž bychom si to uvědomovali. Ale pokud máme uběhnout pravidelný dvoukilometrový okruh, který jsme si stanovili pro naše cvičení, jsme unaveni a bolí nás nohy, což považujeme za známku toho, že jsme spálili více kalorií. Je to ale pravda?

Běhání a chození zatěžuje stejné svaly, a proto také spaluje stejně množství kalorií. Běh nás jenom rychleji unaví, protože do něho dáváme více energie a intenzity. Někdy je ale delší procházka mnohem víc než běh okolo domu.

Zdroj: dailyburn.com, active.com, mercyhealthsystem.org
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články