Komerční sděleníZdraví

Nedodávejte svému tělu jen vitamíny. Důležité jsou i minerály! Včetně opomíjeného bóru!

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena
zena

Úloha minerálů je v našem těle nezanedbatelná. Jsou nezbytné pro tvorbu kostí, zubů, jsou nápomocny při přenosu kyslíku a spolu s vitamíny se celkově podílejí na správné výživě těla. A jaké minerály jsou pro naše zdraví nejdůležitější?

Vápník, hořčík, fosfor, draslík sodík, železo, zinek, selen, křemík, chrom, jód či měď. To jsou nejdůležitější minerální látky, jejichž deficit nám může způsobit vážné zdravotní potíže. Vápník a fosfor jsou důležité pro zdravé kosti a zuby, hořčík chrání nervy a reguluje srdeční rytmus, draslík se sodíkem jsou nezbytné pro správnou funkci svalů včetně toho srdečního, zinek tělo chrání před rakovinou, selen je významným antioxidantem. A mohli bychom pokračovat.

Neprávem opomíjený bór

Pak je ale ještě jeden minerál, který tak trochu neprávem zůstává upozaděný, a tím je pro většinu laické veřejnosti neznámý bór. Který přitom v kostním metabolismu patří mezi ty nejdůležitější. Do svého jídelníčku byste jej měli zařadit především, pokud vám byla diagnostikována osteoporóza. Bór totiž v tomto případě tělu pomůže nahradit vápník. Bór je však důležitý i v prevenci artritidy stejně jako zubního kazu. K tomu reguluje hormony a prospívá mozku.

Mořská voda a minerální prameny

Problémem je, že bór se v elementární podobě v přírodě téměř nevyskytuje, nachází se jen a pouze ve sloučeninách. Jeho malé množství obsahuje mořská voda (popíjet mořskou vodu zřejmě bude ochoten málokdo) a vybrané minerální prameny. Většinou bohužel těžko dosptupné.

Užívejte bór v kapslích

Dobrou zprávou je, že bór můžete užívat v kapslích. Na e-shopu vitaminysolgar.cz je k dostání jedinečný přípravek Solgar Bór 3 mg, který jednoznačně patří mezi nejlepší minerální produkty renomované americké značky Solgar. Značky, která v současné době patří mezi světovou špičku.

Kvalitní suroviny v biokvalitě

Jenom v USA je ve výrobě vitamínů a minerálů naprostou jedničkou. A to je přitom v USA rozhodně z čeho vybírat. A také, že Američané si na doplňky stravy potrpí. A na minerály jakbysmet. Na doplňky stravy vysoce kvalitní ideálně vyrobené ze surovin v biokvalitě. Takové produkty značky Solgar jsou.

Autor: redakce

Související články