Lví dieta je trendem sociálních sítí. Jí se především červené maso

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
lvi dieta
Zdroj: Shutterstock

Lví dieta se stala trendem sociálních sítí poměrně nedávno. Jejím základem je červené maso, které má do těla dostávat živiny přirozeným způsobem. Ačkoli mnoho lidí si dietu pochvaluje, podle odborníků může být ve skutečnosti zdraví nebezpečná.

Podle oficiálního webu Lion Diet je u mnoha diet problém v tom, že ničí lidská střeva. Tomu se dá ale předcházet tím, že budeme do svého těla dostávat ty správné látky. Veškeré živiny, které tělo potřebuje, se dají údajně získat jen z masa.

Například Kanaďanka Mikhaila Petersonová jí od roku 2017 pouze maso. Podle serveru Žena Aktuálně tvrdí, že se jí díky tomuto jídelníčku zdravotně velmi ulevilo, podařilo se jí shodit a cítí se psychicky daleko lépe.

Odborníci varují před nebezpečím

V posledních týdnech se lví dieta propaguje na sociálních sítích a stala se oblíbenou především u mladých. Lidé jedí pouze maso, odmítají pečivo, ovoce, zeleninu, přílohy i cokoli sladkého. Odborníci ale varují, že to není správně.

Lidé, kteří lví dietu dodržují dlouhodobě, jsou spíše výjimkou. Obvykle se má držet zhruba měsíc nebo dva a potom člověk přejde zpět na normální stravu. I takto dlouhá doba je ale nebezpečná, uvádí podle Irish Mirror nutriční terapeutka Claudie Le Feuvre.

„Může se zdát, že je to dobrý nápad, jenomže všeho moc škodí. Hovězí maso v sobě má sice pozitivní látky, tělo ale nedokáže vyžít jenom z jedné potraviny a potřebuje doplnění další stravou,“ říká odbornice.

S hubnutím pomoci může, ale…

Podle serveru Healthline skutečně při dlouhodobé konzumaci pouze červeného masa, soli a vody můžete zhubnout. Je prokázáno, že mnoho lidí takto shodilo několik kilogramů. Na druhou stranu to má ale i svá negativa.

Maso má minimum kalorií. Přílišné snížení příjmu kalorií může ale zpomalit váš metabolismus a změnit hladiny specifických hormonů, které kontrolují váš hlad a chuť k jídlu. Právě proto je u vás potom vyšší riziko takzvaného jojo efektu.

Pokud budete jíst pouze maso, snížíte možná obsah cukrů ve vašem těle, bude se vám ale usazovat tuk, který se poté velmi těžko odbourává. Dieta je navíc velmi restriktivní a postrádá velké množství vitamínů a minerálů, bez kterých vaše tělo zeslábne.

Zdroj: Irish Mirror, Lion Diet, Healthline, Body and Soul, Žena Aktuálně

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články