Domácí barvení vlasů: Nespoléhejte na odstín na krabičce a před procesem si nemyjte hlavu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Barveni vlasu
Zdroj: Shutterstock

V dnešní době není překvapením potkat na ulici člověka s barevnými vlasy. A i u lidí, kteří mají barvu běžnou, si málokdy můžeme být jisti, že nejsou obarvení. Barvení vlasů má ale svá pravidla. Pokud si i vy chcete vytvořit originální účes, rozhodně byste je měli dodržovat.

Pokud si zajdete ke kadeřníkovi, bude vás barvení stát poměrně velkou částku. Navíc barva nemusí být přesně taková, jak si představujete. Jenomže zajít do drogerie a vybrat první krabičku, u které se vám líbí odstín, také není nejlepší řešení.

Nenechte se zmást krabičkou

Barvy, které koupíte v drogerii, mají často tendenci chytat až dvakrát tmavší odstín, než je na krabičce, varuje Blesk. Je proto dobré buď mít konkrétní barvu odzkoušenou a zůstat jí věrný, nebo nakupovat přes internet kvalitnější produkty.

Pokud si chcete být jisti, že barva chytne správně, obarvěte si nejprve jen pramínek vlasů. Podle výsledku se následně řiďte. A vždy se držte návodu, který je uveden na krabičce, píše Pro ženy.

Chyby při barvení vlasů

Mnoho lidí dělá při barvení vlasů zbytečné chyby, kvůli kterým barva může špatně chytnout, ale také si můžete zničit vlasy i samotnou pokožku hlavy. Vlasy si před barvením nikdy nemyjte. Odstraníte tím z nich totiž oleje, které vaši kůži na hlavě chrání.

Vlasy se vždy barví po pramíncích, a to odzadu směrem k čelu. Pokud jen barvu náhodně nanesete a rukavicemi vetřete do vlasů, bude výsledek velmi flekatý. Vždy je tak třeba používat štětce k barvení vlasů určené.

Důležité je dodržovat dobu působení! Pokud necháte barvu na vlasech jen krátce, pravděpodobně nechytne. Pokud ji ale necháte působit dlouho, může se stát, že vám zničí vlasy i pokožku hlavy.

V neposlední řadě pak při oplachování barvy myslete na to, že je třeba ji vymýt z vlasů opravdu důkladně. Nepoužívejte šampon, jen několikrát vlasy opláchněte vodou. Využijte nicméně kondicionér, který bývá součástí barvy. Kromě toho, že po něm budou vaše vlasy jemné, obsahuje látky, které pomáhají zachování barvy.

Zdroj: iDNES, Vlasta, Blesk, Pro ženy

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články