Žena kvůli nádoru na mozku neslyší na jedno ucho. Myslela si, že se přetěžuje ve fitku

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Sue Hitchmough
Zdroj: Profimedia

Příznaky mozkového nádoru zaměnila Sue Hitchmough za projevy toho, že to moc přehání v tělocvičně. Ve skutečnosti však za její závratě mohl nádor na mozku. Nyní o nemoci informuje na svém instagramu a snaží se pomáhat ostatním s touto nemocí.

Když Sue Hitchmough začala mít závratě a jiné zdravotní problémy, měla pro to jasné vysvětlení. Přehnala to s cvičením v tělocvičně a navíc málo jedla. Dokonce i lehkou ztrátu sluchu stále přisuzovala tělocvičně.

Nemoc si vybrala svou daň

Když se zdravotní problémy začaly zhoršovat, rozhodla se Sue navštívit lékaře a diagnóza byla šokující. Akustický neurom, který je jednou z forem rakoviny na mozku.

„Říkala jsem si, že jsem to v posilovně přeháněla a málo jím. Můj život se změnil, jakmile jsem zaslechla slova nádor na mozku,“ řekla pro server Mirror.

Nádor způsobil, že Sue zůstala zcela hluchá na jedno ucho, z pravého oka jí netečou slzy a na jedné straně úst necítí chuť.

Navíc již doživotně bude mít zavedenou hadičku, která způsobuje zkrat v mozku, aby byla odváděna nadbytečná tekutina.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sue Hitchmough (@sue_hitch)

Akustický neurom a jeho projevy

Akustický neurom je dle Mayoclinic druh rakoviny, která ovlivňuje myelinotvorné buňky vestibulokochleárního nervu, a proto se mu také někdy říká vestibulární schwannom.

Vestibulární nerv je zodpovědný za přenos zpráv z vnitřního ucha do mozku. Souvisí tedy se schopností slyšet, stejně jako přispívá ke smyslu pro rovnováhu a vnímání polohy těla.

Akustický neurom roste většinou pomalu, a to až několik let. Vzácně může růst rychle a stát se dostatečně velkým, aby přitlačil na mozek a narušil životně důležité funkce.

Mezi příznaky této nemoci patří ztráta sluchu, hučení v uších (tzv. tinnitus) či závratě vedoucí k ovlivnění rovnováhy.

Léčba akustického neuromu zahrnuje pravidelné sledování, ozařování a chirurgické odstranění.

Rozhodla se šířit osvětu

Protože se o nemoci moc neví, rozhodla se Sue založit účet na instagramu, kde o nemoci informuje veřejnost a dokumentuje svou cestu s nádorem.

Navíc zjistila, že na stejný nádor zemřela její teta, a nyní se bojí, aby nemoc nebyla dědičná a nebyly tak ohroženy její děti.

V rámci osvěty se 9. března projde po rozžhaveném uhlí, aby podpořila organizaci The Horton Inn.

„Po celé zemi se konají firewalky a jsme rádi, že můžeme tuto událost přinést lidem, kteří se chtějí připojit k #FightingForce a pomoci najít lék na tuto nemoc. Přejeme Sue a všem účastníkům hodně štěstí v tom, co slibuje zážitek, který se stane jen jednou za život,“ reagovala na tento záměr organizace.

Dle jejího instagramu je zřejmé, že se Sue vrátila k návštěvám tělocvičny a snaží se žít jako dřív. Dodává tím odvahu ostatním, kteří se s nemocí potýkají.

Zdroj: Mirror, Instagram, Mayoclinic

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články