Pečujte o svou pleť. Zapomeňte na horkou vodu a používejte oční krémy

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Pece o plet
Zdroj: Shutterstock

Naše pleť si zaslouží pořádnou péči. Nejen v případě, že trpíte na akné či vyrážky, byste se o ni měli starat. Mnoho lidí si ale před spaním jen jednoduše opláchne obličej a tím to pro ně končí. Jaký skutečný postup byste ale měli při péči o obličej praktikovat?

Mnoho lidí dělá při mytí obličeje chyby. Možná si myslíte, že své pleti pomáháte, ve skutečnosti ale například takové mytí tváře horkou vodou může vést ke zdravotním problémům. Pokud chcete mít krásnou a čistou pleť, dodržujte následující kroky.

Vlažná voda a čisticí krém

Jako první byste si měli umýt obličej vlažnou vodou. Nikoli studenou, která neodstraní z pokožky všechny nečistoty. Ale ani horkou, ta má zase tendenci příliš vaši pleť vysušit, uvádí In Style.

Následně pak použijte na obličej krémový hydratační čisticí prostředek. V případě, že nosíte hodně make-upu, hodí se spíše hydratační prostředky na bázi gelu. Po smytí přípravků jemně setřete obličej ručníkem.

Hydratační sérum

Po umytí obličeje by měl člověk na tvář aplikovat hydratační sérum. Většina lidí dělá tu chybu, že to s ním přehání. Kromě toho, že jsou séra drahá a měli byste s nimi šetřit, větší množství může vaší pokožce uškodit.

Sérum pomáhá vaší pleti s hydratací. Díky tomu se můžete zbavit vrásek a zarudnutí a celkově pleť omladit. Kromě toho působí tento prostředek zároveň také jako prevence proti zmíněným problémům.

Oční krém

Oblast pod očima je ta nejcitlivější, je tedy potřeba jí dopřát speciální péči. V každé drogerii se dají koupit speciální oční krémy. Vmasírujte je jemně do pokožky těsně předtím, než se odeberete do postele.

Pokud budete tyto kroky dodržovat pravidelně, už během několika dní poznáte na svém obličeji výrazný rozdíl. A dlouhodobě můžete tímto způsobem pleť omladit i o několik let.

Zdroj: Glamour, Healthline, Everyday Health, Today, In Style

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články