Odborníci prozradili překvapivý důvod špatného spánku, který by vás možná nenapadl

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Spanek
Zdroj: Shutterstock

Existuje několik faktorů, které mohou ovlivnit spánek. Patří mezi ně stres, to, co jíme a pijeme, a prostředí, ve kterém žijeme. Ne všichni však vědí, že existuje i jedna důležitá věc, která naši spánkovou rutinu velice ovlivňuje.

Spoluzakladatel firmy ViDrate Nick Hird sdílel svých šest nejlepších tipů, díky kterým budete mít klidný spánek. Podle pana Hirda však nejde jen o dobrou matraci, ale také o jednu věc, kterou si moc lidí neuvědomuje.

Kvalitní spánek je důležitý

Napadlo vás někdy, že přísun vody je důležitý faktor z hlediska kvality spánku? Expert na hydrataci říká, že dehydratace může být ve skutečnosti důvodem, proč máte nekvalitní spánek a budíte se nevyspalí.

Když spíme, ztrácíme vodu, a proto se můžeme probudit dehydratovaní. Když si po probuzení dáte sklenici vody, pomůže vám to okamžitě nahradit ztrátu vody a nastartujete tělo na celý den.

Dobrým způsobem, jak sledovat hydrataci, je barva moči. Pokud je vaše moč tmavě žlutá, pak jste s největší pravděpodobností dehydratovaní, což je tím nejlepší signálem, který vám naznačí, abyste zvýšili příjem tekutin.

Zdravé tělo, zdravý duch

Ujistěte se, že pijete doporučené množství vody každý den, abyste zůstali hydratovaní a lépe se vám spalo. Mezi příznaky dehydratace patří ospalost a únava. Při nedostatku vody také můžete mít přes noc sucho v ústech a nose, což může vést k chrápání a snížení kvality odpočinku.

Nick doporučuje vyhýbat se pití vody nebo jiných tekutin alespoň hodinu před spánkem, protože to zabrání nočnímu probouzení a častému navštěvování toalety. Pokud se však před spaním potřebujete napít, rozhodně nevolte kávu a alkohol.

I samotný nedostatek spánku může způsobit dehydrataci. Výzkum ukázal, že spánek po dobu méně než šest hodin je spojen s nedostatečnou hydratací. Pokud tedy trpíte tím, že se cítíte nevyspalí, zvyšte příjem vody po celý den a ujistěte se, že má vaše moč spíše světle žlutou barvu.

Nick Hird dále doporučuje mít po ruce láhev vody, ať už ve své domácí kanceláři, na procházce nebo vedle sebe v posteli. A díky správné hydrataci se vám bude lépe spát.

Zdroj: Mirror
Autor: Štěpán Pacík


Související články