Infekce jí požírala maso zaživa. Banalita ženu málem stála život

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
Zena infekce
Zena infekce

Angličanka Kate White má za sebou hrůzný zážitek. Co si myslela, že je jen tenisový loket, se ukázalo jako výsledek řádění ohavného hmyzu. Nebýt včasného zásahu doktorů, už by tu s námi nebyla.

Jednoho dne si Kate všimla, že ji hnisá místo, kde ji kousl otravný hmyz. Když se to nezlepšovalaö, rozhodla se vyhledat lékaře. Zamířila si to proto do nemocnice v Birminghamu.

Tam jí lékaři řekli, že se nejspíše jedná o obyčejný tenisový loket. Paži ji zafixovali a naordinovali léky proti bolesti.

Sanitka vynaložila všechny síly na její záchranu

Jenže léčba nezabrala a Kate musela za doktory znovu. Její stav se natolik zhoršil, že začala trpět halucinacemi, a dokonce upadla do bezvědomí. Její matka jí okamžitě zavolala sanitku, čímž jí zachránila život.

Zdroj: Thesun.co.uk

Kate měla po jejím příjezdu extrémně nízký tlak, což ji brzy uvedlo do kómatu. Srdeční tep měla naopak dvojnásobný, a tak záchranáři vynaložily všechny síly, aby ji udrželi naživu.

Lékaři v nemocnici se do té doby s ničím takovým nesetkali. „Doktoři mi řekli, že nikdy neviděli nikoho tak nemocného jako já, který by přežil. Mám štěstí, že jsem naživu,“ svěřila se žena, která strávila dlouhé hodiny na jednotce intenzivní péče.

Malárie to nebyla

Na diagnóze se podíleli lékaři ze všech oddělení. „Právě jsem se vrátila z Tobaga, takže si mysleli, že to může být malárie, ale příznaky neseděly,“ říká Kate, jež se také předávkovala léky proti bolesti, což způsobilo selhávání orgánů.

Zdroj: Thesun.co.uk

Poté ji lékaři objevili nekrotizující fascitidu, bakteriální infekci, která ničí kůži a měkké tkáně pod ní včetně tuku a tkáně pokrývající svaly. Infikované maso kolem ženiny ruky se muselo chirurgicky odstranit, aby se infekce dál nešířila.

Paži i ostatní napadené části těla se podařilo odborníkům zachránit a díky fyzioterapii žije Kate plnohodnotný život. Jen si musela zvyknout na velké pooperační jizvy.

Autor: Šárka Blahoňovská

Související články