Doktor radí, jak vyhnat z hlavy otravné písničky, kterých se nemůžeme zbavit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena hudba
Zdroj: magicinfoto / Shutterstock.com

Zpíváte si celý den písničku a nemůžete ji vyhnat z hlavy? Nejste sami. Tento jev se děje úplně každému a často může být doopravdy otravný. Společně se podíváme na to, jak s tímto problémem zatočit.

Pokud bychom měli jmenovat pět nejotravnějších věcí, které se pravidelně stávají, jednou z nich určitě bude uvíznutí melodie v hlavě po dobu několika hodin. Nejhorší pak je, když se jedná o skladbu, kterou nemáte rádi.

Dostaňte otravnou melodii z hlavy

Australský vědec Dr. Karl Kruszelnicki říká, že tento fenomén, známý jako ušní červi, postihuje devadesát dva procent všech dospělých a v některých případech mohou tito „červi“ uvíznout v hlavě i po dobu několika dnů.

Dr. Kruszelnicki uvedl, že žvýkačka je nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak rozptýlit váš mozek a zapomenout na píseň, kterou nemůžete dostat z hlavy.

„Z nějakého neznámého důvodu se stejné buňky ve vašem mozku, které se používají k programování vašeho opakovaného pohybu čelistí, používají také k přehrávání hudby ve vaší mysli,“ dodal doktor.

Této rady dostali posluchači rádiové stanice, když do studia zavolala žena, která si stěžovala, že jí v hlavě uvízla píseň „Bad Romance“ od známé zpěvačky Lady Gaga.

Doopravdy to funguje

Vědec prozradil, že posluchačka není první, která se ho na tuto problematiku ptá. Mezi další taktiky, jak se zbavit otravné melodie, patří čtení, poslech jiné písně nebo hraní na nástroj. Je to proto, že tyto činnosti používají stejnou část mozku.

Žena, která chtěla vědět, jak se zbavit otravné melodie, volala po deseti minutách zpět do studia s tím, že tento trik doopravdy funguje. Zajímavostí prý je, že vám v hlavě většinou uvíznou rychlejší písně, jejichž melodie se stále opakuje.

Trik se žvýkačkou rozhodně vyzkoušejte. Nechcete totiž celý den zápasit s otravnou melodií uvízlou v hlavě. Pokud pak patříte mezi ty, kteří si otravné melodie užívají, gratulujeme. Tyto melodie vám totiž mohou v hlavě zůstat snad úplně napořád.

Zdroj: The Sun
Autor: Štěpán Pacík


Související články