Zita (52): Manžel zanedbává hygienu, i přes mé naléhání se sprchuje jen 2x týdně

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena hygiena
zena hygiena

Co by bylo léto bez teplot mnohdy k padnutí a zároveň vysvobození v podobě osvěžující sprchy. Ne každý ale holduje péči o své tělo a potažmo o své okolí. Možná to znáte i vy.


Vytoužené léto konečně opět s námi

Miluji letní období, dobu prázdnin a dovolených. Lidé se tak nějak rozzáří, těší se na své dlouho očekávané pobyty na chalupách, nebo v cizokrajných destinacích. Obchody jsou plné k prasknutí neodolatelných nabídek ať se jedná o plavky, opalovací emulze, prvotřídní rybářské náčiní, potřeby pro potápěče až po kufry a cestovní zavazadla. Stánky se zmrzlinou odolávají přívalům dětských strávníků a všude je slyšet smích, nebo hudba.

Peklo těchto dnů – MHD

Zdroj: 123RF.COM

I přes všechna lákadla prázdninových dní mě vždy děsí cesta z práce hromadnou dopravou. Ráno je vše celkem bez problémů, ale po práci, kdy se každý řítí domů upocený a zchvácený je cesta noční můrou. Nepříjemný odér rázem zaplní celý autobus a pětikilometrová cesta je prakticky nekonečná. Kdyby šlo jen o tuto „malichernost“ snad nad tím mávnu rukou, ale doma mě čeká obdobný problém.

Sprchovací plán mého muže

Můj muž naprosto neuznává jakékoliv vymoženosti dnešní doby, co se týká kosmetických přípravků. Je proti všem „chemickým“ preparátům, které v civilizované zemi jsou naprostou samozřejmostí. Používání deodorantů, natož antiperspirantů mu připadá jako gesto proti přírodě. Už jsme měli několik debat na toto téma, ale vždy se to bohužel obrátí v nekončící výměnu názorů. Bohužel jsem nad tím „zlomila hůl“. Muž se sprchuje většinou jednou až dvakrát týdně. Denní očista je mu naprosto cizí a podle něj i zbytečná. Jeho návrat k přírodě, jak on to nazývá se mi příčí a tím dochází i k našemu odcizení.

Dvě koupelny versus dvě ložnice

Zřejmě nemusím zmiňovat nepříjemné projevy nemytého těla, zvláště v letních měsících. Již pár let máme oddělené ložnice. Děti vylétly z rodinného hnízda, tudíž můžeme mít každý pro sebe i svou koupelnu. Já mám tu svou v podkroví, krásnou, útulnou, prostě oázu relaxace a odpočinku. Na poličkách mám srovnané kosmetické výrobky, o kterých manžel tvrdí, že je to koktejl chemie a zabiják lidské přirozenosti. Neodpustí si poznámky k mým nákupům v drogerii.

Jednoduše se kvůli němu ale nevzdám své ženskosti. Koupelna mého muže disponuje jedním ručníkem, kostkou mýdla, šamponem a pastou na zuby s kartáčkem. Nic víc, marně byste hledali vodu po holení, příjemný parfém, nebo deodorant.

Na tento způsob života si asi nikdy nezvyknu, nezájem o hygienu naprosto ochromil náš vztah. Již to není jen o mýdle a šamponu, ale dokonale nás tento aspekt rozdělil i v mnoha dalších oblastech. Zřejmě si již cestu k sobě nikdy nenajdeme.

Autor: Daniela Lahodová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články