Vladimíra (45): Manžel si mě nevšímal. Vymyslela jsem si milence, abych si získala jeho pozornost

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
vymyslet si
vymyslet si

Poslední dva roky se mi manžel příliš nevěnoval. Zpočátku jsem si myslela, že je to jen nějaká přechodná krize. Přece jen jsme svoji již 23 let, proto mě nepřekvapovalo, že by třeba mohl zatoužit po změně. Z jeho strany jsem cítila stále méně a méně pozornosti, což mi po nějaké době začalo vadit. Jenže manžel si mě stále nevšímal.

Nemohlo to být jako na začátku

Manžela jsem si vzala, když mi bylo 22 let. Byla jsem tehdy mladá, ale zamilovaná až po uši, nad svatbou jsem tenkrát příliš neváhala a ani manžel nebyl proti. První roky manželství byly plné romantiky, sladkých gest a malých dárečků kdykoli během roku. Manžel si mě rozmazloval a já mu na oplátku dala to, co každý ženatý muž potřebuje – měl doma uklizeno, vypráno, vyžehleno i navařeno.

Zdroj: Evgeny Atamanenko/123RF.COM

Po tolika letech jsem nemohla čekat, že to bude jako na začátku, kdy jedinou naší snahou bylo trávit co možná nejvíce času společně. I přesto mě manželův nezájem začal čím dál více trápit.

Na všechno jsem byla sama

Manžel se mnou přestal sdílet zážitky i své dojmy. Doma jsme se spíše jen potkávali a míjeli se, než abychom žili společně. Na všechno jsem byla sama – na to dobré i na to špatné. O dobré věci jsem se neměla s kým podělit, u těch špatných mi zase chyběl někdo, kdo by mě vyslechl. Manžel více času trávil u televize, s kamarády v hospodě nebo na telefonu.

Zdroj: 123RF.COM

Začala jsem si připadat osaměle. Několikrát jsem se snažila manželovi ukázat, že mě jeho nepozornost trápí a že se cítím sama. Na veškeré náznaky nedbal, jako by mu to snad bylo úplně jedno.

Předstírala jsem, že mám milence

Když se situace nelepšila a mně bylo čím dál hůř, odhodlala jsem se k něčemu, co by mě před začátkem manželské krize ani ve snu nenapadlo: vymyslela jsem si milence. A manželovi jsem to dávala dost okatě najevo. Začala jsem o sebe více dbát – líčení, parfémy, pěkné oblečení.

Zdroj: 123RF.COM

Ne, že bych na sebe předtím kašlala, ale nyní jsem se začala o to více snažit. Několikrát jsem se zdržela v kavárně a přišla domů o něco později, přičemž jsem před manželem mlžila, kde jsem byla tak dlouho.

Zpočátku jako by mu to snad vůbec nedocházelo. Až po dvou měsících si začal všímat, že se chovám jinak.

Začal žárlit

Podařilo se mi dosáhnout toho, čeho jsem dosáhnout chtěla. Můj manžel, který mě dlouhé měsíce ignoroval a jako svou ženu zanedbával, najednou začal žárlit. Konečně se mi zase dostávalo jeho pozornosti. Bylo na něm vidět, že mu v hlavě hlodá červíček pochybností. Jednoho dne před odchodem do práce se mě zeptal, jestli někoho mám. Nic jsem mu na to neodpověděla, jen jsem se usmála, políbila ho a odešla. Jen ať se ještě chvíli trápí.

Před pár týdny přišel manžel s gestem, které bych od něho nečekala. Prý si obnovíme naše manželské sliby na důkaz toho, že se pořád milujeme tak moc jako na začátku. Moje finta zabrala, ačkoli byla úplně nevinná, manžel si mě opět všímá a já jsem opět spokojená.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články