Vladan (59): Mé dcery spolu vůbec nevychází. Za všechno může nevěra v rodině

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
106777602 s
106777602 s

Manželka zemřela na následky závažné nemoci a já zůstal téměř v sedmdesáti letech sám. Tedy vlastně ne úplně, mám dvě dcery. Ty se spolu ale navzájem nebaví a vědí, že rozhovor se mnou povede vždy k tomu samému – pokusu o jejich usmíření.

Mám je rád obě stejně. Občas si voláme, zajdeme spolu na kávu, snažím se ze všech sil se vyhýbat citlivým tématům. Jejich rozpory mě ale opravdu velmi trápí a tak se většinou konverzace stejně stočí tam, kam jsem nechtěl a ať už sedím v kavárně s Jitkou nebo s Janou, dcera se sebere a odejde pryč.

Jako malé si byly velmi blízké

Vzpomínám si na dny, kdy si jako malé hrály dcery za domem na zahradě. Jsou od sebe věkově jen dva roky, proto si vždy skvěle rozuměly. Mají podobné zájmy a dovednosti.

S manželkou jsme si vždy představovali, jak jednou děvčata zdědí náš dům a budou tu šťastně žít i se svými muži. Místa je tu pro dvě rodiny až až. A do určitého věku to viděly obě dívky stejně. Jitka se vdala a i s manželem zabrali horní patro našeho domu. Jana se začala vídat s velmi milým a sympatickým hochem a plánovat, jak se časem sestěhují a budou nám pomáhat se starostí o tak velký dům.

Všechny vztahy se pokazily, když se přišlo na nevěru

Nedovedu si představit, jak asi Janě bylo, když se vrátila z práce a svého přítele přistihla, jak se v koupelně líbá s Jitkou. Po delším rozhovoru a několika hysterických scénách obou dívek se nakonec Jitka přiznala, že s Adamem už nějaký čas spí. Prosila tenkrát Janu, aby to neříkala jejímu manželovi.

Zdroj: 123RF.COM

Jenomže Jana se zachovala tak, jak se očekávalo. Adama vyhodila a Jitčině manželovi všechno řekla. Ten okamžitě požádal o rozvod. Jitka se o pár dní později odstěhovala do podnájmu, protože odmítala být v jednom domě s někým, kdo ji zničil manželství. Musím uznat, že na jednu stranu Janu chápu, na straně druhé rozumím i tomu, proč je Jitka nešťastná a naštvaná.

Ve velkém domě jsem zůstal sám

Jana si brzy našla práci dvě hodiny cesty od domu a odstěhovala se proto dočasně na ubytovnu. Prý ji doma všechno připomíná, co se sestrou prožily a ona v tom nechce zůstávat. Jana se zlobí, že jí sestra svedla přítele. Jitka zase, že jí Jana rozvrátila manželství. Obě mají dobrý důvod být na sebe naštvané, přesto dál věřím, že se jednou usmíří a zavzpomínají na to, jak to bylo krásné, když spolu vycházely.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články