Simona (45): Kamarádka mě nutila do rozvodu. Naivně jsem si myslela, že je to pro mé dobro

od Adéla Vocetková
Zdroj: Shutterstock

Poslední dobou se Simona v manželství necítila příliš šťastná. S manželem se během dvacetiletého manželství postupně odcizili a už to mezi nimi nebylo jako dříve. Na druhou stranu ale nechtěla zahodit společně prožité roky – přeci jen ho stále milovala, navzdory neshodám v posledních letech.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Simona byla na vážkách. Svěřila se kamarádce Monice, která její pocity vyslechla a k rozvodu s manželem ji začala přemlouvat. Simona přitom netušila, proč to kamarádka vlastně dělá. Naivně si myslela, že to je pro její dobro.

Nebyla jsem si jistá, co mám udělat

S manželem jsme svoji dvacet let. Nejsem naivní a moc dobře vím, že po tolika společných letech už nemůžeme hořet zamilovaností a vášní.

Poslední dva nebo tři roky mám pocit, že je to mezi námi čím dál vlažnější. Děti už jsou samostatné, najednou nemáme s manželem povinnost něco společně řešit.

Začala jsem se trápit myšlenkami, zda bych neudělala nejlépe, kdybych podala žádost o rozvod. Nebyla jsem si jistá, co mám dělat.

Hledala jsem radu u kamarádky. Nyní již vím, že ptát se zrovna jí byla chyba

Myšlenky mi nedaly spát, proto jsem to potřebovala s někým probrat. Za manželem jsem jít logicky nemohla, proto jsem hledala radu u kamarádky.

Monika je moje dlouholetá kamarádka, znám ji jako své boty, skoro jako by to byla moje sestra. Byla pro mě proto samozřejmost, že jsem své úvahy o rozvodu probrala právě s ní.

Překvapilo mě, když mě začala přesvědčovat, že rozvod bude nejlepší řešení. Dokonce mi tvrdila, že jsem pro svého muže příliš dobrá, že si mě nezaslouží.

Když jsem se rozvedla, začaly se dít věci

S Monikou jsme to řešily horem i spodem, takřka tři měsíce jsme se nebavily o ničem jiném. Monika do mě stále hučela, ať jdu do rozvodu, že poté konečně začnu žít.

Nakonec jsem to udělala. Předložila jsem manželovi žádost o rozvod a poté s Monikou probírala, jak se cítím a jak to vzal. Celou dobu jsem si myslela, že je kamarádka na mojí straně, ale spletla jsem se.

Po rozvodu, asi měsíc nebo dva, se totiž začaly dít věci. Tehdy mi teprve došlo, jak to celou dobu bylo a že jsem byla slepá, když jsem si ničeho nevšimla.

Zradila mě moje nejlepší kamarádka. Nyní lituji, že jsem ji poslechla

Monika se jala po rozvodu utěšovat mého muže, jinými slovy mu skočila do postele. Než jsem se nadála, byli ti dva spolu. A aby toho nebylo málo, začali to veřejně prohlašovat.

Bylo mi zle. Uvěřila jsem kamarádce, která mě zradila. Nyní lituji, že jsem ji poslechla. Uvědomuji si totiž, že jsem k rozvodu svolila jen proto, že mě k tomu doslova dotlačila. Nyní už alespoň vím, proč se tak snažila.

Autor: Nikol Kolomazníková

Související články