Šarlota (36): Ublížila jsem hodně rodičům. Bála jsem se, že mě zatratí

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
zena 20
zena 20

Byla jsem vymodlené dítě. Rodičům se dlouhá léta nedařilo počít a já přišla ve chvíli, kdy se již touhy po vlastním potomkovi začali vzdávat. Byla jsem jejich první a zároveň poslední dítě, veškerou lásku a pozornost jsem proto měla jen pro sebe. Rodiče mě zahrnovali dárky, měla jsem, na co jsem si vzpomněla, nikdy mi nic nechybělo.

Zamilovala jsem se do špatného muže

Během svého života jsem měla několik nevydařených vztahů. Ani s jedním z mužů to nevyšlo, ať už to bylo kvůli rozdílným zájmům, nebo kvůli tomu, že jsem danému muži přišla na nevěru. Bylo mi tenkrát čerstvých třicet let a do dalšího románku jsem se po předchozích zkušenostech nehrnula. Přesto mi osud do života poslal Hynka.

Kdekdo by řekl, že Hynek není zrovna ideální partie. Neměl daleko k alkoholu, zkusil i nějakou tu drogu a celkově to byl muž, o kterého by kdejaká žena ani nezakopla. Mě to ale k němu táhlo, byť jsem si nedokázala vysvětlit, proč tomu tak je. Zamilovala jsem se do špatného muže, od kterého mě rodiče i nejbližší přátelé odrazovali.

Zdroj: 123RF.COM

Strhnul mě svým způsobem života

Hynek a já jsme byli jako nebe a dudy. Já byla klidná a spořádaná, měla jsem ráda v životě řád a pořádek, Hynek vyznával hektický způsob života. Brzy se stalo, že jsem se nechala strhnout na jeho stranu a začala žít velmi podobně jako on. Každý večer jsme byli někde v baru, domů jsem se vracela nad ránem. Začala jsem chodit do práce jen sporadicky, což nakonec vedlo k tomu, že mi dali výpověď. Byla jsem tak zaslepená láskou, že jsem to brala jako dobrodružství a začala se s Hynkem takzvaně poflakovat.

Chtěl po mně peníze

Věděla jsem, že má Hynek dluhy. Velké dluhy. Pořád si půjčoval a peníze nevracel, neměl z čeho. Jak by taky mohl mít, když nechodil do práce? Jednou si na něho počkali vymahači a dali mu nůž na krk – buď do tří dnů sežene peníze, nebo si to s ním vyřídí. A pěkné to nebude. Hynek zahnaný do kouta a vyděšený k smrti chtěl peníze po mně, jenže já neměla 100 000 jen tak. Proto jsem kvůli němu udělala něco, co si do dnešního dne vyčítám. Vybrala jsem peníze z účtu rodičů, kde jsem měla podpisové právo. Vybrala jsem jim celý účet – nějakých 180 000, což byly veškeré jejich úspory.

Vzali mě k sobě i přesto, co jsem jim udělala

Zdroj: 123RF.COM

Pár dní nato Hynka zavřeli. Neřekl mi, že je na něho vydaný zatykač kvůli neplacení alimentů. Zůstala jsem sama a tehdy mi došlo, co strašného jsem udělala. Bez Hynka jsem ale neměla kam jít a jedinou možností byli rodiče. Bála jsem se, že se mnou po tom všem vyrazí dveře. Ale neudělali to. Přijali mě k sobě i přesto, že jsem je sprostě okradla. Nabídli mi střechu nad hlavou, než se opět postavím na nohy. Vyčítám si dnes a denně, co jsem jim udělala. Že jsem jim tak ublížila kvůli pochybné známosti.

Šarlota, Brněnsko
Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.
Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články