Šárka (43): Manžel si do domu nastěhoval dvacetiletou přítelkyni. Chce, abych s dětmi bydlela s nimi

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zit s byvalym
zit s byvalym

Snažím se nevidět ve věcech složitosti. Když je něco alespoň trochu možné, pokouším se to zrealizovat a zbytečně nedělat problémy sobě nebo druhým. Jenomže někdy to zkrátka nejde, i když se to třeba zdá snadno realizovatelné. To, co mi navrhl manžel před několika dny, je pro mě opravdu nereálnou představou, ačkoli veškeré praktické předpoklady splněny jsou.

Luboše jsem si vzala před sedmi lety. Od té doby se nám podařilo úspěšně pokračovat ve výchově tehdy už tříletého Saši a já navíc porodila další dvě zdravé holčičky Anetu a Kláru. Měla jsem za to, že v téhle rodině se nemůže nic pokazit, jenomže manžel mi začal zahýbat a sám se k tomu přiznal.

Zdroj: 123RF.COM

Odpustila jsem mu nevěru i to, že se rozhodl mě vyměnit za mladší

Nemám v povaze se s lidmi hádat. Když mi oznámil, že je mi už nějaký čas nevěrný s dvacetiletou praktikantkou z jeho práce, ani mě to nepřekvapilo. Milostný vztah mezi námi dávno nebyl to, co býval. Ranilo mě to, ale když mi řekl, že ji má rád a chce s ní být, reagovala jsem s klidem. Navrhla jsem rozvod, dokonce jsem byla schopná se domluvit na majetkovém vyjednání. Nabídla jsem mu také, že děti může vídat o víkendech.

To se mu ovšem zdálo málo a ani pravidelná střídavá péče mu nevyhovovala. Chce prý děti vidět vyrůstat a být s nimi každý den. Při téhle větě jsem se trochu dopálila, protože to vyznělo tak, že mi zahýbal a teď mě chce i připravit o děti. Ukázalo se ale, že jeho plány jsou úplně jiné.

Nastěhoval Helenu k nám. Děti jí nemají rády

Zdroj: 123RF.COM

Přišla jsem z práce a Helena tam prostě seděla u stolu a s klidem se mi představila, jako Lubošova nová přítelkyně. Ptala jsem se, proč se s ní musím seznámit, a manžel mi odvětil, že by to bylo vhodné, když s námi bude odteď bydlet. Rozvod prý nechce, bude nejlepší, když zkusíme žít společně jako jedna velká rodina. Oni si vezmou naši manželskou ložnici a já nevyužívanou místnost.

Rozčílila jsem se a asi poprvé jsme se s mužem pohádali. Jenomže dům je napsaný na něj a já nemám jinou možnost než souhlasit, pokud nechci skončit jako bezdomovec. Hned druhý den jsem se s Helenou usmířila. Sama mi řekla, že děti jí rády nemají a ona se stěhováním souhlasila jen proto, že Luboše miluje. Nápad velké domácnosti se jí ale nelíbí stejně tak, jako mně.

Ve skutečnosti je Helena docela milá holka. I když je mladá a nezkušená a Luboš na to pravděpodobně brzy přijde, mohu teď jenom doufat, že společnými silami se nám podaří mého zatím stále manžela přesvědčit, aby si našli s Helenou jiné bydlení.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články