Renata (41): Dřív si sestra půjčovala mé hračky, teď i mého manžela

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena place nevera
zena place nevera

Mám tři sourozence a vždy jsem s nimi měla dobrý vztah. Dva starší bratři se ke mně chovali s respektem a tak trochu výchovnými pocity. S mladší sestrou jsme se občas jako děti kvůli něčemu chytly, jak už to tak bývá. Někdy jsem měla pocit, že ji rodiče upřednostňují a jako typický starší sourozenec jsem na ni žárlila.

Vždy jsem ji ale měla ráda stejně tak, jako bratry. Ti byli oba o několik let starší a tak zatímco se věnovali povětšinou učení do školy a holkám, já se sestrou jsme si hrály na pískovišti a půjčovaly si vzájemně hračky. Tedy spíš já půjčovala hračky jí, protože jsem jich jako starší měla víc. Sestru mám ráda a to i potom, co jsem se nedávno dozvěděla, že mi s ní můj manžel zahýbá.

Vyrostly jsme spolu a stále bydlíme v jednom domě

Zdroj: 123RF.COM

Náš sesterský vztah se prohluboval, jak jsme stárly. Nikdy jsme neměly důvod opustit rodinný dům a to dokonce ani po tom, co jsem si našla přítele. Rodiče nás dávno opustili a bratři si našli vlastní bydlení, barák byl velký pro dvě rodiny dostatečně a mému vztahu nijak nebránilo, že s námi sestra sdílí bydlení.

Zdroj: 123RF.COM

Na svatbu mi šla za družičku a s Michalem skvěle vychází. Zjistila jsem ale, že až příliš skvěle. Nedávno mi totiž Michal přiznal, že spolu několikrát spali. Prý už to nedokáže déle vydržet, to napětí v domě. Když jsem se o celé věci dozvěděla, se sestrou jsem se pohádala. Michala sice uznávám za to, že se mi se vším přiznal, navíc slíbil, že se to nebude opakovat, přesto nevím, jak pokračovat v našem společném životě.

Bude trvat dlouho, než se vše vrátí do starých kolejí

Nechci na našem životě nic měnit. Michala miluji a jsem schopná mu odpustit. Po sestře nechci, aby se odstěhovala, naopak doufám, že si najde manžela a pochopí, jak moc mi ublížila. Sice to bude chtít čas, ale já věřím, že se dokážeme se vším smířit a jít dál. S Michalem čekám dítě, to je vlastně jeden z důvodů, proč už nedokázal dál snášet to, že mi lže.

Rozhodla jsem se, že naše malá dcerka či náš malý syn se nikdy nedozví, co jeho otec provedl. Pokud Michal dodrží svůj slib a na nevěru oba zapomeneme, není důvod, aby se v rodině o problému mluvilo. Doufám, že brzy budeme opět všichni šťastní a spokojení a vše bude tak, jako by se vůbec nic nestalo.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články