Radka (35): Každou noc bujaré večírky, naše děti nemohly spát. Boj o noční klid jsme nakonec vyhráli

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zena 24
zena 24

Říká se, že sousedy si nevyberete, a je to bohužel pravda. Ani paní Radka nedokázala ovlivnit, kdo se nastěhuje do volného bytu hned vedle nich. Z mladých sousedů se nakonec vyklubali bezohlední jedinci, kteří noc co noc pořádali bujaré večírky a rušili ostatní nájemníky. Jak paní Radka sama říká, boj o noční klid byl běh na dlouhou trať.

Vypadali jako milí lidé

Ne nadarmo se říká, nesuď knihu podle obalu. Když se paní Radka s novými sousedy viděla poprvé, udělala si o nich obrázek, že jsou to milí mladí lidé. Podlehla proto přesvědčení, že bude s novými sousedy určitě dobře vycházet. Vše se ale změnilo brzy po jejich nastěhování.

„Už během stěhování kolem sebe na dělali spoustu hluku,“ začíná vyprávět paní Radka. „Člověk jim to samozřejmě odpustí, moc dobře vím, že když se stěhujete, hýbete nábytkem a šoupete krabicemi. Mladí sousedé se první víkend v novém bytě rozhodli pojmout velkolepě a uspořádali večírek, na který pozvali spoustu svých kamarádů,“ říká Radka a onu akci popisuje jako velmi hlasitou a rušivou.

Bujaré večírky byly na denním pořádku

„Jedním večírkem to bohužel neskončilo,“ pokračuje Radka. „Byli to mladí lidé, kteří se očividně rozhodli užívat si život na maximum. Každý večer se proto za dveřmi jejich bytu pořádaly bujaré večírky, o kterých věděl celý panelák. Z jejich bytu se ozýval smích, hlasitá hudba, občas nějaká rána. Nedalo se to vydržet,“ popisuje těžkou situaci.

Zdroj: 123RF.COM

Se sousedy se to samozřejmě rozhodla řešit, především z toho důvodu, že kvůli nočnímu hluku nemohly její děti v noci klidně spát. Nejdříve na to šla formou domluvy přímo se sousedy, které se snažila požádat, aby se trochu krotili. Ačkoli jí sousedé slíbili, že se polepší, následující večer se situace opakovala.

Několikrát jsem na ně volala policii

Když paní Radka viděla, že domluva na její sousedy rozhodně neplatí, odhodlala se k dalšímu kroku a zavolala na ně policii.

„Toho večera, když jsem policii zavolala poprvé, bylo v jejich bytě opět strašné rušno. Lidé se celý večer trousili tam a sem, bouchali dveřmi a dělali rachot na chodbách. Když policie přijela, nakukovala jsem kukátkem, co se bude dít,“ přiznává se paní Radka. „Policie sousedům udělila blokovou pokutu a donutila je večírek ukončit.“

Ačkoli policie toho dne zasáhla, situace se nezlepšila. Mladí sousedé si očividně nedělali vůbec žádné násilí a večírky pořádali dál.

Obrátila jsem se na soud

„Když jsem viděla, že domluva ani zásah policie, který se konal několikrát, na mladé bezohledné sousedy vůbec neplatí, hledala jsem řešení, jak z této nelehké situace ven. Nakonec jsem byla nucena obrátit se na soud, protože situace panující v našem paneláku už byla neúnosná,“ vypráví Radka.

Svoji stížnost poslala přímo k soudu a doufala, že tentokrát se situace změní. Nebylo to sice hned, nějakou dobu trvalo, než od soudu vůbec dostala nějaké vyrozumění. Nakonec ale svůj boj o noční klid vyhrála a sousedé byli nuceni se z panelového domu odstěhovat

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články