Příběhy z trafiky: V cukrárně paní Jarmily se servírují sladké výhry

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
cukrarna
cukrarna

Nejen na dorty a kafíčko, ale také pro trochu toho hráčského vzrušení se chodí do cukrárny paní Jarmily na jižní Moravě. „Otevírali jsme v roce 1992 a téměř od stejné doby tu také nabízíme tikety a stírací losy od Sazky,” říká na úvod paní Jarmila. A dodává, že kromě sladkostí si u ní můžete vybrat i ze sortimentu papírnictví a hraček.

Paní Jarmilu jsme v její cukrárně zastihli uprostřed pracovního dne. I když se mezi servírováním kremrolí a věnečků na talířky, přípravou kávy a vtipkováním se zákazníky skoro nezastavila, pár chvil, aby si s námi popovídala, si i tak našla.

V cukrárně paní Jarmily se vyhrává na losy i v loteriích

Zdroj: 123RF.COM

„Pro někoho je možná kombinace cukrárny, papírnictví a ještě prodejny losů a tiketů trochu zvláštní,” začíná své povídání usměvavá majitelka. „Náš obchod je ale na malém městě, a tak jsou lidé rádi, že mají všechno, co tu prodáváme, dostupné na pár kroků.”

Přečtěte si také: Vsazené tikety zapomněl v obchodě. Díky poctivému nálezci je bohatší o 6 miliard

Jak říká, její zákazníci mají produkty od Sazky rádi. Co se losů týče, nejčastěji si kupují Černou perlu a Rentiéra a v poslední době si také čím dál častěji říkají o Zlatou rybku. „Vyhrává se u nás jak v loteriích, tak i na losy. Je to jen pár dní, co jeden zákazník přišel s losem, na kterém si setřel 10 000 korun. A není to také tak dlouho, co jsem slyšela, že někdo z okolí vyhrál 100 000 Kč,” konstatuje podnikatelka.

Stejně jako losy, i loterie jsou v jihomoravské cukrárně oblíbené. Největším prodejním trhákem tu je česká královna loterií Sportka, v poslední době se ale stává čím dál oblíbenějším také Eurojackpot. O tom, proč tomu tak je, má paní Jarmila zcela jasno.

Eurojackpot nadělil zákaznici půl milionu

Zdroj: 123RF.COM

„Eurojackpot jde u nás ve městě hlavně proto, že se tu na něj vyhrává – loni si naše stálá zákaznice odnesla výhru 500 000 korun,” prozrazuje podnikatelka. „Šlo o paní, která hraje pravidelně. Tehdy si přišla pro jeden sloupek za 60 korun a já jí ale omylem vytiskla tiket včetně Extra 6. Sázenku si i přesto vzala a dobře udělala!”

Právě díky doplňkovce Extra 6 sázející vyhrála ve hře Cesta kolem světa zájezd za 500 000 Kč. „Tato výhra má ale ještě jednu zajímavost, o tom, že ji zákaznice získala, se dozvěděla až u nás na prodejně,” směje se paní Jarmila.

O výhře se dozvěděla až v cukrárně

„Přišla s tiketem a že ho prý doma kontrolovali a nic tam nebylo. Když jsme ho ale vložili do terminálu Sazky, najednou bylo jasno, že vyhrála víc než královsky,” říká majitelka prodejny. A dodává, že se výherkyně rozhodla peníze rozdělit na několik zájezdů, a tak je spolu s rodinou čerpá ještě dnes.

Jak paní Jarmila na závěr našeho povídání prohlásila, i za pár korun se dá trefit opravdu krásná výhra a nám s ní nezbývá než souhlasit. A protože zároveň platí, že kdo nehraje, nevyhraje, řídíme se heslem, že je lepší aspoň jeden sloupek na každé slosování, než si pak trhat vlasy, že padly vaše šťastná čísla a vy jste neměli vsazeno.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články