Patrik (42): Odletěl jsem na dovolenou do Itálie. Vrátil jsem se až za rok s novou ženou

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
44835842 s
44835842 s

Martinu jsem si vzal z lásky po dvouleté známosti. Bohužel se po třech letech ukázalo, že si ne tak úplně ve všem rozumíme. Hodně jsme se hádali, náš vztah se rozpadal. Začal jsem chodit domů pozdě, jenom proto, abych nám ušetřil hodiny hádek a přemýšlel, jak naši krizi vyřešit.

Když jsem se rozhodl, že si dáme pauzu a odjel na chalupu, kde jsem chtěl nějaký čas strávit sám se svými myšlenkami, žena přijela za mnou. Když jsem se s ní pohádal a odjel za rodiči, zase za mnou přijela. Chtěla o věci rozumně mluvit, ale to jsme zkoušeli mockrát a vždy to skončilo hádkou. Tak jsem se rozhodl odletět na čas do zahraničí.

Využil jsem dlouhodobé pracovní nabídky

Šéf mi už delší dobu nabízel možnost práce v zahraničí, ale já kvůli hádkám se ženou stále odmítal. Nakonec mi to ale přišlo jako nejlepší nápad, tak trochu se před manželkou schovat někde, kam za mnou určitě nedorazí. Myslel jsem, že si srovnám myšlenky v hlavě a vrátím se ke své ženě s řešením naší krize. Miloval jsem ji, ale ty věčné spory byly k nevydržení.

Zdroj: 123RF.COM

Měl jsem plno práce a na ženu jsem si ani nevzpomněl

V zahraničí jsem měl opravdu hodně práce. Finanční odměna byla samozřejmě velmi dobrá. Ve chvílích volna jsem probíral obchodní programy s kolegyní, nakonec jsem s ní začal trávit i večery. Chodit s ní po práci sportovat mě naplňovalo, ani nevím jak, ale velmi jsme se sblížili. Postupem času jsem jí začal vyprávět detaily ze svého soukromí.

Zprvu se zdálo, že jsem informací o manželce naše přátelství pokazil. Netušila o tom a pravděpodobně od našeho vztahu čekala víc, takže si týden držela odstup. Nakonec jsme spolu ale strávili noc a začali spolu chodit.

Ženě jsem poslal zprávu o rozvodu

Vím, že to ode mě nebylo férové, řešit to se ženou přes telefon, ale rozhodl jsem se, že náš vztah ukončím. Postupem času jsem si totiž začal uvědomovat, že dávno nemiluji ji, ale svou italskou kolegyni.  Když jsem po roce odlétal zpět do Čech, Marzia seděla v letadle vedle mě se snubním prstýnkem na ruce. Vím, že jsem všechno možná uspěchal, ale ve vztahu se ženou jsem opravdu nebyl šťastný a cítím, že nyní se mi životní cesta otevřela.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články