Nina (44): Řekl mi, že jsem nudná. Hodila jsem po něm polévku, aby se pobavil

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
54112335 s
54112335 s

Myslela jsem, že po svatbě budu tím nejšťastnějším člověkem na světě. Místo toho už rok od uzavření sňatku začínám uvažovat o rozvodu. Čím to vlastně je, netuším. Vím jenom, že můj muž se pro mě stal spíše závažím a poutem, které brání tomu, abych ve svém životě našla opravdové štěstí.

Jakuba jsem opravdu milovala. Nastěhovali jsme se k sobě půl roku před svatbou. I když mezi námi byly nějaké ty neshody, vesměs jsme se nakonec na všem domluvili. Ani jeden z nás nečekal, že společné bydlení bude hned zpočátku procházka růžovým sadem. Čekal nás šťastný obřad a my se snažili spolu vyjít a nepokazit si ten pěkný den. Jenomže jakmile jsme si řekli svá ano, už nám nic nebránilo začít se hádat na plný plyn.

Ze spaní na gauči už mám bolavá záda

Ať udělám k jídlu cokoli, můj muž si stěžuje. Přitom vařím přesně to, co jsem dělala vždy, a nikdy s tím neměl problém. Hrozně se ale prý opakuji a měla bych vymyslet něco nového. Já mám zase problém s jeho psem, který mi pokaždé rozkouše boty, když je nechám v předsíni. Hádáme se kvůli drobnostem a skoro každý den spí jeden z nás na gauči.

Z počátku vztahu jsem s Jakubem chodila do společnosti. Bral mě s sebou za kamarády, přišlo mi, že jsem docela zapadala. Nikdy jsem si nepřipadala příliš stranou, Jakub se mi věnoval, s jeho kamarády jsem si rozuměla. Po svatbě se ale i tohle změnilo. Kdykoli jde Kuba ven, řekne mi jen, kdy se vrátí. Už se mě neptá, zda chci jít s ním. Jako by přede mnou utíkal. Proto jsem se nedávno u oběda zeptala, proč už se mnou nechodí ven. Odpověděl, že se za mě tak trochu stydí, protože podle jeho přátel se neumím bavit. Na moji otázku, zda si to myslí i on, odpověděl, že někdy jsem docela nudná.

Zdroj: 123RF.COM

Pobavila by tě polévka v klíně?

Naštvala jsem se a hodila po něm talíř se svým jídlem. Zeptala jsem se ho, proč si mě tedy bral, když jsem tak nudná. Neodpověděl, jenom začal uklízet nepořádek. Sebrala jsem se a odešla ke kamarádce. Po týdnu jsem se vrátila domů. Mluvíme spolu, jenom když musíme, a udržujeme už měsíc tichou domácnost.

Jakub se zdržuje v práci, chodí ven s přáteli, dělá vše, aby přišel domů co nejpozději. Já už mu nevařím a přestěhovala jsem se trvale na gauč. Každou noc přemýšlím nad tím, jestli se dá tento vztah ještě zachránit, nebo zda by bylo nejlepší požádat o rozvod.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články