Monika (52): Našla jsem si o 20 let mladšího přítele. Naučil mě znovu žít, na oplátku mě to něco stálo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena mladsi muz
zena mladsi muz

Někdy si říkám, jestli nebylo lepší, když jsem byla sama. Dlouho jsem žila jen s kočkou, občas si našla někoho na povyražení, nedokázala jsem si najít stálého partnera. Teď žiji s mladíkem, který by mohl být můj syn. Konečně chodím do společnosti, bavím se, i když někteří lidé mají vůči našemu vztahu předsudky, připadám si, že zapadám do nějakého kolektivu. Jenomže mám už delší dobu pocit, že mě Luděk jenom využívá.

Luděk není špatný kluk. Choval se ke mně hezky a věřím tomu, že jeho prvotním záměrem nebylo vytáhnout ze mě všechny moje peníze. Jenomže zjistil, že se se mnou má dobře a ačkoli jeho nadšení z našeho vztahu je dávno pryč, drží se mě zuby nehty. A já nikdy neměla důvod ho odhánět.

Naučil mě znovu žít

Zdroj: 123RF.COM

Společnost pro mě bylo cizí slovo, dokud jsem ho nepotkala. Začal mě brát do barů, mezi kamarády, chlubit se mými pracovními úspěchy. Mezi všemi těmi mladíky jsem si připadala najednou jako hrdinka, oni toho totiž za svůj život neměli ještě šanci příliš zažít, zatímco já se v jejich očích mohla blýsknout.

Tušila jsem už tehdy, že tento vztah přináší víc výhod Luďkovi, který se stal mezi přáteli borcem, protože sbalil starší zajištěnou ženskou. Jenomže on mi projevoval náklonnost, bral mě mezi lidi, navíc jsem si s ním po dlouhé době užívala opravdu kvalitní milování.

Dnes jsem pro něj jenom zdroj peněz. Přesto ho nechci opustit

Zdroj: 123RF.COM

Zatímco on mi jako mladík mohl hodně dát, já jsem pro něj po čase přestala být v milostné oblasti zajímavá. Nebydlíme spolu, přespává obvykle doma, nebo kdo ví kde. Nevadí mi to. Stále jsem pro své a jeho známé Luďkova přítelkyně, a mohu s nimi proto zajít na bowling, do baru nebo třeba na plavání.

Obvykle to ale dopadne tak, že útratu za sebe a za Luďka zaplatím já. Není ani výjimkou, že mě poprosí, zda bych mu nedala nějaké peníze na zábavu, pokud se zrovna stane, že s nimi nemohu jít. A jelikož netrpím chudobou a chci si přítele udržet, on se baví na moje náklady. Je mi na jednu stranu líto, že už necítím v našem vztahu vášeň a jsem pro něho spíše pokladnička, na druhou stranu s ním mám stále alespoň nějaký život. Kdybych opět skončila sama, zůstanu celé dny doma s kočkou a unudím se stereotypem k smrti.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články