Monika (38): Přítelova sestra a jeho bývalá jsou nejlepší kamarádky, připadám si navíc

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
97865723 s
97865723 s

Seznámili jsme se na táboře. Jezdím pravidelně každé léto jako pomocnice. Adam mě okouzlil především svým přístupem k dětem. Už tehdy jsme si hodně rozuměli a po večerech strávili spoustu času vyprávěním různých historek. Po létě jsme spolu začali udržovat kontakt a nakonec jsme se dali dohromady.

Že má Adam sestru jsem věděla. Byla s námi na táboře a vypomáhala v kuchyni. Myslela jsem, že si s ní budu rozumět, Adamovi se v mnoha ohledech dost podobá. Obvykle ale prohodíme jen pár slov a pak řeč překvapivě stojí.

Jsem jako páté kolo u vozu

Adamovi na jeho sestře hodně záleží. Často chodíme společně na tenis. Já, Adam, jeho sestra Ida a Adamova bývalá přítelkyně Pavla. Po tenise si zajdeme sednout do kavárny nebo čajovny, kde strávíme večer povídáním si a zábavou. Tedy alespoň oni tři, já si připadám navíc. Ida s Pavlou jsou totiž nejlepší kamarádky a k historkám z minulosti nemám co říct.

Hovor se často točí kolem vtipných příhod, které prožíval Adam ještě za vztahu s Pavlou. Nebo naopak Ida vypráví o tom, jak s Pavlou už jako malé trávily čas. A já zkrátka jen sedím, poslouchám, občas se zasměju. Někdy se do hovoru přimíchám, ale brzy mě někdo přehlučí svojí historkou.

Zdroj: 123RF.COM

Adam si myslí, že nemám jeho sestru ráda

Vždy, když jdeme z kavárny domů, Adam se mě ptá, zda jsem se bavila. Lžu mu a on to pozná. „Vím, že nemáš Idu ráda, ale zkus to kvůli mně nějak překousnout,“ říká vždycky. Není to tak, že bych proti Idě něco měla. Je skvělá. Ona i Pavla jsou obě moc sympatické holky, jen si s nimi nemám co říct a žárlím, protože se v jejich společnosti Adam tak skvěle baví.

Snažím se mu to marně vysvětlit. On si zkrátka vzal do hlavy, že s nimi trávím čas jen proto, že musím. Přitom jsem s nimi ráda a chci se dostat do víru hovoru. Jenomže nikdy nevím jak a každý týden to po tenise končí stejně. Připadám si, jako kdybych tam ten večer ani nebyla, a to, že se mi pak Adam věnuje celý večer, situaci příliš nezachraňuje. Mám totiž pocit, že se mi snaží něco vynahradit, já bych ale raději, aby nebylo třeba nic vynahrazovat.

Žárlím, protože Adam a Ida mají skvělý sourozenecký vztah, a vím, jak moc to pro ně znamená. A Adamova bývalka si zkrátka s jeho sestrou rozumí daleko víc než já. Mám možná v tomto směru pocit ohrožení. Můžu o Adama přijít, protože je Pavla nejlepší kamarádka jeho sestry?

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články