Milena (53): Manžel chytil druhou mízu, navléknul koženou bundu a nechal si udělat tetování

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz bunda
muz bunda

Někdo říká, že každá láska se po několika letech omrzí. Lidé se mění, člověk, kterého jste milovali je najednou úplně jiný, nebo dostanete ponorkovou nemoc. Podle těchto názorů je manželství jenom důvod, aby spolu zůstali i ti, co už se vlastně nemilují.

Bála jsem se stáří

Bála jsem se, že s mužem zestárneme a změní se i naše vzájemné pocity. Nechtěla jsem zůstat s někým jenom proto, že jsme rodina. On mi ale neustále dokazuje, že je přesně ten, koho miluji a milovat navždy budu.

Miloš byl vždycky tak trochu blázen. To se mi na něm líbilo. Oblékal se výstředně, neřešil, co si o něm kdo myslí. Tvrdil, že bude „puberťákem“ až do důchodu a já doufala, že to myslí vážně. Miluje rychlá auta, sportuje, snaží se vypadat mladě. A já s ním držím krok. Přestože je nám oběma přes padesát, chceme, aby nás hřálo mládí a naše nekonečná láska.

Stárnutí se zastavit nedá

Zdroj: 123RF.COM

Přesto musím přiznat, že na mně i na něm je vidět, že stárneme. Občas mám pocit, že už třeba nejsem taková, jako dřív. Že se mu omrzím. Proto jsem se nedávno u společné večeře rozhodla se mu svěřit. Řekla jsem svému muži, že stárneme a že se bojím, že ho přestanu bavit. Odpověděl, že neví, jak mě to mohlo napadnout. Prý pro něho budu stále krásná a jenom jeho.

Vychovali jsme spolu dvě děti a máme společné vzpomínky, co víc by nás mělo spojovat. Celý ten rozhovor ho ale tak nějak inspiroval k tomu, aby se pokusil o změnu.

Přišel zvrat

Týden po téhle večeři jsem odcházela z práce. Jsem pečovatelkou v jednom ústavu pro nemocné seniory. Nejprve jsem nechápala, proč na mě muž v nablýskaném autě troubí. Když jsem přišla blíž, poznala jsem v něm svého muže. Ostříhal si své delší vlasy, na sobě měl koženou bundu a moderní sluneční brýle. Zeptal se mě: „Mohu vás někam svést, slečno?“ Chtěla jsem se na spoustu věcí zeptat, ale on mi řekl, že odpoví, až nastoupím.

Zavezl mě na místo, kde jsme se poprvé políbili. Seděli jsme na lavičce v parku a on mi začal vyprávět, že právě tady se do mě zamiloval a věděl, že se mnou chce zůstat napořád. A pokud chci zpět svého mladíka, tak je ochotný mi ho dát. Peníze, které si už delší dobu dával stranou, utratil za nové auto, také se mi pochlubil tetováním s mým jménem. Než jsem stihla protestovat, řekl, že možná utratil peníze za nesmysly, ale že nerozvážnost patří k mládí a on mě chtěl jenom potěšit. Nikdy prý toho nebude litovat.

Vozí mě teď do práce novým autem každý den. Jiné ženy mi závidí, jakého potetovaného fešáka doma mám. Ptala jsem se, jestli nemám také změnit image, on ale tvrdí, že mě miluje přesně takovou, jaká jsem. Teď už vím, že on opravdu zůstane bláznem až do důchodu. A že ho miluji a nikdy milovat nepřestanu.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články