Martin: Sestra je o dvanáct let starší. Chová se ke mně, jako bych byl mimino

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
jsemneschopny
jsemneschopny

Přišel jsem na svět náhodou. Nevím, kdy jsem se to dozvěděl, ale nějaký čas už jsem se situací obeznámen. Vím, že mě rodiče mají rádi, že jsem se jim narodil poměrně pozdě a mamka musela podstupovat nejrůznější vyšetření, abych vůbec na svět přišel v pořádku. Zkrátka si myslela, že ve svém věku už neotěhotní, ale stalo se. Jsem za to rád já, moji rodiče, i moje starší sestra.

Helena byla dlouhých dvanáct let jedináček. Když jsem přišel na svět, měla velkou radost. Myslela si totiž, že si budeme hrát, tak jako si hrají ostatní děti ve škole se svými mladšími sourozenci. Až během dospívání jí došlo, že s malým miminem, nebo pětiletým klukem moc zábavy nebude.

Rodičům hodně pomohla a má mě ráda

Zdroj: 123RF.COM16

Když mi bylo sedm, miloval jsem hru na indiány. Sestra mi vždycky vyrobila nějaký skvělý oblek, luk a šípy, běhala se mnou po zahradě a já byl to nejšťastnější dítě na světě. Rodiče byli hodně v práci a ona se tak o mně dost starala. Vlastně moje dětství bylo hodně o tom, co jsem chtěl já, ale především o tom co mi ona dokázala splnit.

Místo aby šla ven s kamarádkami svého věku, nebo aby si hledala kluka, starala se o to, abych se nenudil, dělala se mnou v první třídě úkoly do školy, četla mi pohádky. Rodiče se o mě samozřejmě starali také, jak jen mohli, ale ona byla takový můj velký vzor. Dokonce mě i vychovávala a občas mi něco vytkla, takže jsem z ní měl respekt.

Dospěl jsem, ale její pohled na mě se příliš nezměnil

Když jsem si v sedmnácti našel svoji první holku, ona už byla zasnoubená. Bydlela sice pořád s námi, ale už se mi tolik nevěnovala. Občas se třeba zeptala, jestli něco nepotřebuji, nebo jestli si s ní nechci něco zahrát. Jenomže mě zajímalo spíš běhání po venku s kamarády, než sezení doma s nudnou sestrou. Ano, najednou se pro mě stala opravdu nudnou.

Vadilo mi, když mi říkala svůj názor na můj vztah. Měla sice pravdu v tom, že se po měsíci rozpadne, ale já byl naštvaný a dával jí to za vinu. Podobně to bylo i s mým druhým vztahem. U třetího mi naopak říkala, jak je moje nová přítelkyně milá a jak doufá, že nám to vydrží. Když jsme se rozešli, div mě nedonutila se jít za rozchod omluvit.

Pořád mě považuje za malého neschopného brášku

Kdykoli sestra přijede, začne vytahovat nějaké ty historky z dětství. Je skoro jako máma, která vypráví vaší přítelkyni o tom, jak jste jako malí jezdili nazí na koloběžce. Jenomže od rodičů se to čeká. Když takové věci vykládá vaší lásce starší sourozenec, je to pro vás spíš trapná situace. Sestru mám rád. A ona má ráda mě. Občas mi ale její starostlivost leze pěkně na mozek.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články