Marcel (42): Přítelkyně nám zakoupila dovolenou. Nevím, jak jí říct, že mám panickou hrůzu z létání

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
strach z letani
strach z letani

Ve filmech vídám scény, které dokazují, že láska může překonat všechno. I na ten největší strach, který v sobě máme, jsme schopni zapomenout, pokud je to kvůli někomu, koho milujeme. Jenomže filmy tak trochu zkreslují situaci. Já se bojím obyčejného létání letadlem. Moje přítelkyně to ale netuší, a já ji tak zkazím překvapení, které pro nás připravila.

Před několika dny mi Dana oznámila, že pro mě má dárek. Těšil jsem se, protože mi to volala do práce a celý den mi tak připadal neskutečně dlouhý. Jsme spolu čtyři roky a tušil jsem, že když mi kvůli tomu volá do firmy, nebude to jen tak ledajaká věc. Skutečnost mě překvapila.

Koupila nám týdenní pobyt ve Finsku. Včetně letenek

Zdroj: 123RF.COM

Finsko jsem chtěl odjakživa navštívit. Stále o něm básním. Zajímám se o jeho kulturu a moc bych jednou chtěl strávit nějaký ten čas procházkami po ulicích Helsinek. Jelikož nás na podzim čeká s Danou výročí od naší první schůzky, rozhodla se mi sen splnit a zakoupila nám sedmidenní pobyt ve Finsku nedaleko jeho hlavního města.

Byl jsem nadšený, začal jsem procházet informace o tom, kam všude se v blízkosti můžeme podívat, a ona na mě poznala, že mám skutečnou radost. Když se ale zmínila o tom, že poletíme letadlem, trochu jsem se zarazil. Samozřejmě mě to mohlo napadnout, protože jakou jinou rychlou cestu do této severské země najít?

Bojím se létání. Nevím, jak jí oznámit, že bych raději zůstal doma

Zdroj: 123RF.COM

Zmínil jsem se, že se létání bojím, ale ona odpověděla, že jsem roztomilý a celé téma zamluvila. Každý se prý poprvé trochu bojí. Jenomže já každou noc přemýšlím o tom, jak jí říct, že bych raději nikam neletěl. Mohl bych ji přesvědčit, abychom vzali auto. Propadnou nám sice letenky a cesta nám bude trvat věčnost, ale splní se mi sen. Nevím ale, zda to není příliš komplikované.

Denně vídám ve zprávách informace o nebezpečí, které hrozí při cestách letadlem. Nikdy jsem se k žádnému letadlu ani nepřiblížil a ani nehodlám. Není to jenom strach, je to přímo panická hrůza. Při představě, že bych měl sednout do letadla, se rozklepu a chce se mi brečet. Cítím se trapně, ale nemyslím si, že bych dokázal tuhle hrůzu překonat.

Bojím se, že se na mě Dana bude zlobit. Zkazím jí překvapení a nám oběma dárek k výročí. Jenomže nevím, jak problém překonat jinak, než jí říct celou pravdu a trvat na svém. Kamarádi říkají, abych strach překonal. Já ale myslím, že to zkrátka nedovedu ani kvůli lásce, kterou k Daně chovám.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články