Lukáš (44): Manželka si kupuje drahé boty a kabelky, nemůžeme si to dovolit

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
muz zena hadka
muz zena hadka

Moje manželka Karolína je úžasná ženská. Poznali jsme se před dvaceti lety, byla to láska jako trám, po roce jsme se brali a máme spolu tři úžasné děti. Na své ženě bych nic neměnil, je prostě báječná. Má však jednu slabost, která mi přidělává vrásky na čele: nedokáže odolat drahým botám a kabelkám a její vášeň ruinuje náš rodinný rozpočet.

Nestačí jí jedna kabelka a dvoje boty

Karolína asi jako každá žena miluje kabelky. Zatímco jiným by třeba stačila jedna kvalitní kabelka na několik let, mojí ženě prostě jen jedna nestačí. Už před třemi lety měla kabelek plnou šatnu, kdyby chtěla, mohla by nosit každý den v týdnu jinou a stále by měla z čeho vybírat. Jenže ani to jí nestačilo. A to samé je s botami. Dva páry bot jsou pro Karolínu málo.

Nemám pro ni pochopení

Zdroj: 123RF.COM

Několikrát jsme se kvůli její zálibě v drahých kabelkách a botách pohádali. Vždy mi vyčítavě řekla, že pro ni nemám pochopení. A mě to pak bylo líto, nerad se s ní hádám. Nicméně skutečnost, že si několikrát do měsíce (dle jejích slov) „udělá radost“ novou kabelkou nebo botičkami, se začala negativně podepisovat na našem finančním rozpočtu.

Před nedávnem se nám nečekaně rozbilo auto a oprava vyšla na 15 000 Kč. Chtěl jsem na to vybrat z naší společné rezervy a nemile mě překvapilo, že místo 50 000 Kč, které tam ještě před několika měsíci byly, zůstalo jen 5 000 Kč. Vůbec jsem to nechápal a vyrukoval na manželku, jestli z rezervy něco neplatila, o čem by mi neřekla. A ano, platila. Už několik měsíců si odtamtud vybírá peníze na kabelky. A na boty.

Utratila všechny naše úspory

Strašně moc jsme se kvůli tomu pohádali. Byl jsem vytočený do běla a toho dne si vůbec nebral servítky. Jak si mohla dovolit utratit tolik peněz za takové kraviny?! Karolína mi na to odpověděla, že jsme přestali vycházet s penězi a ona si nemohla pomoct. Prostě potřebovala nové kabelky, přičemž jedna vyjde třeba i na 7 000 Kč! Nechápal jsem to, byl jsem neskutečně naštvaný a k tomu všemu jsem si někde musel půjčit na opravu našeho auta, na kterou jsem zkrátka neměl peníze.

Její utrácení si nemůžeme dovolit

Od toho dne je to mezi námi vlažné. Nejhorší na tom je, že opravdu nevycházíme s penězi a její drahé nákupy si prostě nemůžeme dovolit. Karolína je ale jako posedlá, nedokáže projít okolo obchodu, aniž by odtamtud neodešla s novou kabelkou nebo dalším párem bot. Jsem z toho zoufalý, někdo přece musí živit rodinu. Zastání nemám ani u rodiny – podle rodičů mojí ženy jsem to přece já, kdo musí zajistit chod domácnosti a jestli prý máme málo peněz, mám si najít další práci.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články