Ludmila (50): Syn si domů přivedl přítelkyni, od té doby se nám začaly ztrácet věci

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena 50
Zena 50

Svému synovi Luďkovi jsem do výběru přátel nikdy nezasahovala. Vždy jsem spoléhala na jeho úsudek a návštěvy jsem v našem domě přijímala s úsměvem. Hodně se toho změnilo od doby, kdy si syn přivedl domů novou přítelkyni. Ze začátku jsem jejich vztahu moc velké šance nedávala, protože jsou oba velice rozdílní. Po čase ji ale začal vodit k nám domů častěji. Od té doby se mi ztrácejí věci a já nevím, jak to Luďkovi říct.

Ztrátu řetízku jsem si s krádeží nespojila

Zdroj: 123RF.COM

Vím, že by mému synovi zlomilo srdce, kdybych mu přiznala, že je jeho přítelkyně zlodějka. Před časem jsem se vrátila z práce domů a marně jsem hledala svůj řetízek, který si odkládám v šatně do šperkovnice. Toho dne jsem měla jít s kamarádkami na večeři a svůj šperk jsem nemohla najít. Vždy ho odložím, než jdu do práce a pokládám ho na stejné místo. Proto jsem byla překvapená, když ve šperkovnici neležel. V tu chvíli by mě nenapadlo, že by ho mohl někdo ukrást. Spíš jsem si v hlavě stále dokola opakovala všechny předchozí činnosti a přemýšlela jsem, kde se mohl ztratit.

Začala jsem mít podezření, když mi zmizely peníze

Zdroj: 123RF.COM

Jakmile mi však jiný den chyběla v peněžence jedna z bankovek, které jsem před pár okamžiky vybrala z bankomatu, došlo mi, že je něco špatně. Podezírala jsem svého syna a v hlavě se mi točily nejčernější myšlenky. Napadlo mě, že potřebuje peníze na drogy nebo je utrácí za svou milou. Nastražila jsem do své šatny skrytou kameru společně s malým obnosem. Po tom, co jsem se vrátila z práce, peníze zase chyběly.

Záznam na kameře mě znechutil

Scéna na videu byla tak zřetelná, až se mi udělalo zle. Na záznamu byla natočená Luďkova přítelkyně, která mi s chladným výrazem brala peníze ze stolu. Už od začátku mi na ní něco nesedělo a tolerovala jsem jí jen kvůli svému zamilovanému synovi. Ráda bych mu teď celou situaci rázně sdělila, ale bojím se, že mu ublížím. Nevím, na čí stranu se přikloní, až mu sdělím tak vážné obvinění. Napadá mě, že jsou možná domluvení a potřebují peníze společně. Možná by celá situace byla lépe pochopitelná, kdyby se ukázalo, že shánějí peníze na antikoncepci nebo na svůj společenský život.

Synovi jsem vždy pomáhala

V naší domácnosti jsme byli vždy zvyklí si pomáhat. Vždy když měl Luděk finanční problémy, zasedli jsme ke stolu a snažili jsme se situaci vyřešit. Kdyby měl s přítelkyní nějaký vážný problém, určitě bych byla ochotná jim pomoci. Zatím to ale vypadá, že mě Luďkova přítelkyně okrádá a syn vůbec nic netuší. Proto hledám dobrá slova k tomu, abych mu tuto nepříjemnou novinku sdělila.

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články