Lenka (38): Připadá mi, že manžel miluje více svou matku než mě. Dám mu na výběr, případně se rozvedu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena a tchyne
zena a tchyne

Vždy jsem se smála historkám o tchyních a považovala je za přehnané stejně jako vtipy o blondýnkách. Do jedné z těchto historek jsem se ale rázem dostala i já sama a teď nevím, co dělat. Můj muž Tobiáš byl vždy velmi milý a pozorný. Problém ovšem je, že se snaží zavděčit všem.

Jsem jeho žena a chci pro něj jen to nejlepší, on si však myslí, že to samé pro něj chce i jeho matka, a stojí na pomezí mezi námi. Stále ji navštěvuje a zdá se, že ji má mnohem raději než mě. Rád jí pomůže s nákupem nebo domácími pracemi, zatímco mě nechá dělat vše samotnou.

Zdroj: 123RF.COM

Jeho chování mi začalo připadat divné

Na začátku vztahu jsem byla zamilovaná, a tak jsem jeho chování nevěnovala přílišnou pozornost. Líbilo se mi, jak se stará o svou maminku, a neměla jsem žádné výhrady. Názor jsem změnila ve chvíli, kdy tchyně začala volat každý den a vždy potřebovala s něčím pomoci. Můj muž se vždy poslušně zvedl, ať už jsme dělali cokoli, a šel se své matce věnovat. Kvůli jejímu chování jsme prošvihli mnoho výletů a naplánovaných akcí a já už toho začínala mít po krk.

Poslední kapka padla, když zrušil oslavu výročí

Zdroj: 123RF.COM

Měli jsme naplánovaný romantický večer při svíčkách a děti hlídala moje kamarádka. Konečně jsme měli chvilku pro sebe, když v tom zavolala Tobiášova matka a chtěla, abychom přišli na kávu. Tobiáš ji informoval o tom, že právě slavíme výročí, a ona se smutným tónem v hlase naléhala, abychom se k ní tento večer připojili.

Doufala jsem v Tobiášovo pevné rozhodnutí, že večer strávíme sami, on ale místo toho souhlasil. Ještě ten večer jsme s tchyní jedli u kávy bábovku. Můj nakvašený výraz nešlo přehlédnout. Nezdálo se, že jsem neviditelná. Můj problém nikoho nezajímal a Tobiáš s matkou si večer náramně užili.

Miluje ji víc, než mě

Připadám si hrozně. Několik nocí jsem probrečela kvůli pocitu, že Tobiáš miluje víc svou matku než mě. Chápu, že mu dala život a musí jí projevovat úctu, ale nelíbí se mi, že skáče tak, jak ona píská. Vím, že se návštěvy budou stupňovat a čím starší bude, tím více se bude domáhat naší pomoci.

Nevím, jestli zvládnu ještě více, proto přemýšlím, jak Tobiášovi dát ultimátum. Pořád s tím váhám, jelikož mě děsí představa, že si nakonec vybere svou matku a já zůstanu s dětmi sama. Ona si je své významné role plně vědoma. Navíc ovládá výborné manipulátorské triky. Bude těžké se jejího vlivu zbavit, a ještě těžší otevřít mému muži oči a donutit ho, aby konečně začal myslet na svou vlastní rodinu.

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články