Kristián: Tragická dopravní nehoda. Doplatil na ni kamarád i celá jeho rodina

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Motorkar zdenek
Motorkar zdenek

Kristián je muž s dobrým srdcem. Po tragické smrti svého dobrého přítele a otce patnáctiletého syna se rozhodl, že jeho rodinu nenechá ve štychu. Alespoň tak se může odvděčit za to, jakým mu byl Zdeněk kamarádem.

Řidič auta mu nedal přednost. I když bojoval o život, nakonec nezvítězil

12. duben letošního roku byl pro Zdeňka osudným dnem. Vyjel si na své motorce, bohužel ale v jedné z odboček nedostal přednost od řidiče osobního automobilu. Skončil v bezvědomí a začal jeho boj o život.

„I když podle všeho byli záchranáři na místě do pěti minut a snažili se mu pomoci, nakonec svůj boj prohrál,“ popisuje kamarád Kristián. „Byl převezen vrtulníkem do ostravské nemocnice, ale jeho stav byl kritický a on nakonec podlehl.“

Zdroj: znesnaze21.cz

Nechal po sobě syna. Chci mu pomoci s jeho snem

Zdeňkův syn je momentálně ve věku patnácti let. Jeho otec miloval motorky, auta a vše s nimi spojené a on chce pokračovat v jeho šlépějích. „Vybral si střední školu, díky které se vyučí lakýrníkem, později pak autoelektrikářem,“ říká Kristián. „Proto bych mu rád pomohl a sehnal pro něho finance na školu,“ dodává.

Kristián se rozhodl na portálu Znesnáze21 uspořádat sbírku s cílovou částkou 500 000 Kč. Veškeré peníze by šly na vzdělání a studia Zdeňkova syna. „Bohužel ho tu otec nechal ve věku, kdy ho nejvíc potřebuje. Doufám, že mu touto cestou dokážu pomoci,“ končí s vyprávěním.

Článek byl zpracován na základě příběhu, fotografie zachycují skutečné osoby.
Autor: Redakce ve spolupráci s projektem Nadačního fondu pomoci Karla Janečka – znesnáze21

CHCI PŘISPĚT    CHCI ZALOŽIT SBÍRKU

Zdroj: znesnaze21.cz


Související články