Klaudie (34): Tchyně nechtěla, abych v manželství dopadla jako ona. Přemluvila mě k rozvodu

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
zena bryle
zena bryle

Ne všichni jsme měli štěstí na tchyni. Ne nadarmo o nich koluje tolik vtípků. Jsou mezi námi ale tací, kteří měli na tchyni (jak se říká) dobrý čuch. Jistě by s námi souhlasila i Klaudie, která měla v tomto ohledu vážně kliku.

Rozuměly jsme si od první chvíle

Paní Klaudie se pohodlně usadí na židli a na tváři se jí rozprostře úsměv od ucha k uchu. Její první slova znějí vlídně a vřele.

„S tchyní jsme si rozuměly od prvního okamžiku. Padly jsme si do noty, a to ještě ani mojí tchyní nebyla,“ vypráví s úsměvem a je na ní vidět, že je moc ráda, že si našla muže s tak hodnou maminkou. Zároveň dodává, že se prvního setkání obávala, protože od kamarádek znala jen ty děsivé příběhy o tchyních, které se mění v saně se třemi hlavami.

Zdroj: 123RF.COM

Vždycky byla na mé straně

„Tchyně byla vždycky na mé straně. Zní to možná neuvěřitelně, protože jsme zpravidla zvyklí na naprostý opak, ale když mezi mnou a mým mužem došlo k hádce, tchyně se pokaždé postavila za mě. A já jí za to byla moc vděčná,“ přiznává nám Klaudie. A zatímco z její tváře úsměv nemizí, nám na okamžik zamrzá. Opravdu existuje matka, která se místo za svého syna postaví za svou snachu? Musíme dát Klaudii za pravdu, že měla štěstí.

Zdroj: 123RF.COM

Začala mluvit o rozvodu

Klaudie měla s manželem světlé i stinné okamžiky, asi jako v každém jiném manželství to i u nich bylo jako na houpačce. Její manžel měl své mouchy a tou největší byla chuť na alkohol. Klaudie ho nepopisuje jako alkoholika, ale přiznává, že se rád napil. A když to s pitím přehnal, což se sice nestávalo často, ale občas taková situace nastala, nešel pro urážku daleko.

„Svěřovala jsem se tchyni. Komu také jinému, moje maminka byla po smrti. Proto tchyně věděla, že mě trápí, jak manžel pije. Věděla také o tom, že mi v opilosti nadává,“ pokračuje Klaudie a čelo se jí svraští do několika jemných vrásek. „Najednou mě překvapila tím, že stále častěji mluvila o rozvodu a tohle téma vytahovala prakticky pokaždé, když jsme se sešly,“ přiznává Klaudie.

Přemluvila mě

„Nakonec mi to nedalo a tchyně jsem se narovinu zeptala, co pořád má s tím rozvodem. Pak přišlo něco, co jsem absolutně nečekala. Začala mě přemlouvat, abych se rozvedla s jejím synem,“ říká Klaudie a nám se obličej protahuje překvapením. To jsme nečekali ani my!

„Dozvěděla jsem se, že je manžel úplně stejný jako jeho otec. A dozvěděla jsem se také to, že tchyně po boku svého muže dlouhé roky trpí. Začalo to nadávkami a skončilo to i několika fackami,“ popisuje, co všechno jí tchyně přiznala. „Řekla mi, že se bojí, že jednoho dne dopadnu stejně jako ona. A chtěla mě toho vyvarovat. Proto mě přemluvila k rozvodu, o který jsem nakonec skutečně požádala,“ říká Klaudie na závěr ještě dodává, že je ráda, že to udělala. Bývalý manžel ještě více propadl pití a ona je teď tchyni nesmírně vděčná, že ji zachránila.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články