Karolína (33): Chodila jsem s bývalým přítelem své sestry

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
chodilajsemspritelemsestry
chodilajsemspritelemsestry

Seznámila jsem se s Vaškem, když mi bylo rovných třicet. Připadal mi povědomý, pak se mi přiznal, že asi před deseti lety chodil s mojí sestrou. I přes to se mi líbil a začali jsme si spolu. V tom se moje sestra začala chovat jinak a náš vztah už nikdy nebyl stejný.

(Ne)známý muž

S Vaškem jsem se seznámila v jídelně vedle mojí práce. Nastoupil tam zrovna jako zástupce manažera a šíleně mu to slušelo. Nebyl nijak vysoký, ale jeho pronikavé oči mě zaujaly. Usmíval se na mě a neustále se za mnou otáčel. Když ke mně přišel, řekl mi, že mu přijdu povědomá. Když jsem se mu představila i příjmením, rázem ztuhnul a nevěděl co říci.

Zdroj: 123RF.COM

Po chvíli jsem to celé pochopila. Chodil dříve s mojí sestrou na střední škole a tam ji zlomil srdce. Byl mladý a hloupý a chtěl si užívat s více ženami. Byl o tři roky starší než já, stejně jako moje sestra. Neviděla jsem to jako velký problém, i když mě to zarazilo. Domluvila jsem si s ním schůzku a zavolala to sestře.

Hrůzostrašný telefonát

I když jsem se necítila vinna, raději jsem to sestře chtěla zavolat a ujistit se, že jí to nebude vadit. Zvedla mi telefon a několik sekund neodpovídala. Říkala, že je to v pohodě, ale její tón hlasu značil o jasném opaku. Jela jsem proto za ní a chtěla si o tom promluvit. Čekala jsem na ni na schodech před velkým panelovým domem, než se vrátí z práce. Ochlazovalo se a ona pořád nikde. Najednou uvidím, jak se žene celá nasupená a když mě zahlédne, její výraz se ještě zhorší.

Pustila mě tehdy dál, ale skoro se na mě ani nepodívala. Vyprávěla mi hrozný příběh o klukovi, který ji jen využil a odkopnul. Řekla jsem jí, že je to minulost a že by to měla hodit za hlavu. Souhlasila jedině pod podmínkou, že ho nebudu zvát na rodinné oslavy.

Růžové brýle

Zdroj: 123RF.COM

Přes nesouhlas mojí sestry jsem si tento vztah velmi užívala. Vašek byl pozorný a nespěchal na mě. Později mě seznámil s rodiči a hned další víkend jsme jeli na jejich chatu. Jeho starší bratr byl už ženatý a s jeho manželkou jsme si ohromně sedly. Vypadali jako ideální rodina, do které bych se ráda přivdala.

Feministka?!

Po pár měsících našeho vztahu se začaly objevovat první nejasnosti a hádky. Vašek měl rozdílné názory na to, jaké v dnešní době mají ženy postavení. Vlastně se na ně – na nás, povyšoval a mě to začalo být velmi nepříjemné. Oba jsme byli dost tvrdohlaví a nechtěli tomu druhému ustoupit. Naše hádky sílily a atmosféra houstla. Já byla vždycky bojovnice za práva žen a tyto názory se mi nezamlouvaly. Po čase vyšlo najevo, že Vaškův pohled na porod, je asi takový, jako když si odřete koleno. Prý to bolí, ale nijak zvlášť – „ženský to dost přehánějí“. To už bylo na mě moc a začala jsem argumentovat slovy „Jak on může tušit, jestli to bolí nebo ne, když rodit děti nikdy nebude. Nemá dokonce ani jednou do měsíce týdenní bolesti z menstruace.“ Na to mi odvětil, že na světě je dost nepříjemných ženských a měly by se na ten týden sebrat a někam odejít, aby neobtěžovaly ostatní. Takové názory pro mě byly nepřijatelné a na místě jsem to s Vaškem ukončila.

Už to nikdy nebude stejné

Pro pár měsíců chození s totálním ignorantem a povýšencem jsem ztratila důvěru vlastní sestry. Náš vztah už nikdy nebyl stejný a ona (nejspíše z pomsty) se s ním za pár měsíců po našem rozchodu vyspala. Na střední škole byli ještě moc mladí a v posteli spolu nebyli, asi byla zvědavá, jaké by to bylo dnes. Neměla jsem jí to moc za zlé. Z vlastní zkušenosti jsem věděla, že s žádnou vášnivou nocí se u něj nedalo počítat. S mojí sestrou se už několik let nebavíme a já bych to všechno nejraději vrátila zpět. Nedokázala se přes to nikdy přenést a bere to ode mě jako neodpustitelnou zradu.

Autor: Monika Holemá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články