Jitka (48): Znovu jsem se vdala. Za svého bývalého manžela

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena 50 svatba
zena 50 svatba

„Byli jsme spolu dvacet let a už jsme si lezli na nervy,“ začíná vypravování paní Jitky, o které se nyní chceme podělit i s vámi. Jsme totiž přesvědčeni, že vás následující příběh překvapí stejně tak, jako překvapil nás. Díky paní Jitce totiž víme, že život po rozvodu nekončí.

Jednoho dne jsme si řekli, že jdeme od sebe

„Nemohu říci, že jsem nebyla po boku svého muže šťastná. Přivedla jsem mu na svět tři krásné děti a prožila vedle něho krásné roky. Jenže čeho je moc, toho je příliš,“ vypráví se smíchem Jitka. Ani my se při pohledu na její veselý výraz nebráníme úsměvu. „Jednoho dne jsme si s manželem řekli, že jdeme od sebe. Tak to bylo,“ vysvětluje.

Zatímco jiné páry se rozvádí za křiku a hádek, paní Jitka k rozvodu přišla zavěšená do svého muže a s úsměvem na rtech. Soudce je rozvedl na první stání, i když se podivoval nad tím, proč se dva lidé, kteří si očividně stále rozumí, vlastně chtějí rozvést.

Zdroj: 123RF.COM

Začala jsem žít nový život

Děti paní Jitky již byly dospělé a měly svoje životy. Zpráva o rozvodu rodičů je sice hodně překvapila, ale nezmohli proti jejich rozhodnutí nic. Paní Jitku tak k manželovi nic nepojilo. Mohla začít žít nový život podle svých představ.

„Přiznám se, že to byl velký nezvyk být po tolika letech zase svobodná žena,“ směje se Jitka a její smích je vážně nakažlivý. „Manžel mi nechal náš společný byt a našel si garsonku, neměl s tím problém. Já si začala užívat život plnými doušky. Chodila jsem se bavit i přesto, že jsem mnohdy v baru patřila k nejstarším,“ přiznává paní Jitka.

Začalo mi docházet, že mi manžel chybí

„Sice jsem byla svobodná a navzdory svému věku jsem byla často zahrnována pozorností jiných mužů, které jsem potkávala v baru nebo na ulici, ale stále častěji jsem se vracela ke vzpomínkám na manželství, které jsem před nějakou dobou hodila za hlavu,“ uvažuje paní Jitka nahlas. „Především po večerech jsem si uvědomovala, jak moc mi manžel chybí. Bylo to zvláštní. Vedle něho to bylo těžké, protože jsme si za ty roky zevšedněli. Ale bez něho to najednou bylo ještě těžší,“ vypráví.

Čas plynul a paní Jitka si ke svému bývalému manželovi opět našla cestu. Přiznává, že mu jednoho dne napsala a svěřila se mu se svými pocity. Nečekala porozumění, proto ji mile překvapilo, že ani ona nebyla svému muži lhostejná.

„Měli byste vidět výraz našich dětí, když jsem je jednoho dne svolala, abych jim oznámila, že se budu vdávat,“ směje se opět Jitka. „Brady jim cinkly o podlahu, když jsem jim řekla, že si budu brát jejich otce. Už podruhé.“ Paní Jitka se skutečně znovu vdala. Podruhé za stejného muže, který, jak si uvědomila, byl její osudový.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články